Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Wspaniałych wieści z Ostravy ciąg dalszy

30.12.2015 11:18 | 1 komentarz | OQL

Po 3 miejscu wywalczonym przez młodzików w międzynarodowym turnieju "INTERCUP OSTRAVA 2015" zdobywamy złoto w kategorii kadet/junior.

Wspaniałych wieści z Ostravy ciąg dalszy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zawodach rozgrywanych w dniach 28-29.12.2015 udział brało 12 zespołów z Czech, Słowacji i Polski. W dwudniowych zmaganiach nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, mimo,że byli jedną  z najmłodszych ekip w tej rywalizacji. Turniej w fazie grupowej zawodnicy z Radlina rozpoczęli od porażki 1:2 po zaciętym i wyrównanym meczu z siatkarzami z czeskiego Źlina. Dwa kolejne mecze z Raciborzem i Ostravą II to pewne wygrane po 2:0, co dało awans  do czołowej szóstki turnieju z pierwszego miejsca w grupie. W drugim etapie, po trudnym boju z juniorami BBTS Bielsko-Biała i ostatecznym zwycięstwie 2:1 (tie break 15:13) podium było blisko. Młoda drużyna z Radlina postawiła kropkę nad „i” pewnie wygrywając  z Nowym Jićinem 2:0.

W wielkim finale, mimo głośnego dopingu gospodarzy, drużyna SK JSW KOKS Radlin ponownie okazała się bezkonkurencyjna i pewnie zdobywa 1 miejsce pokonując Ostravę 2:0.

Zespół wystąpił w składzie: Filip Grygiel (kapitan), Andrzej Ferdyan, Piotr Dzierżęga, Dominik Matczak, Beniamin Granieczny, Jakub Bugajski (libero), Dawid Szafranek, Szymon Samsel, Kacper Walawski, Bartosz Szymiczek, Bartłomiej Chlubek.

Trenerem zespołu jest Witol Słanina.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Ostrawy dla firmy „Fibra i nieruchomości”.