imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Volley Rybnik wygrał w Tychach z wiceliderem

10.01.2016 18:37 | 0 komentarzy | pm

Znakomity mecz rybnickich siatkarzy.

Rybniccy siatkarze nie próżnowali w okresie przerwy świątecznej, wygrywając turniej, który zorganizowali działacze Volleya. Praca jaką wykonali podopieczni Dariusza Luksa, szybko przyniosła spodziewane efekty.

Volley w ostatnią sobotę pojechał do Tych, aby walczyć o pierwsze ligowe punkty w roku 2016. Patrząc na tabelę, rybniczanie nie byli faworytem tej potyczki. Siatkarze Luksa nic jednak z tego sobie nie robili i od początku meczu narzucili wiceliderowi II-ligowej tabeli swoje warunki.

W pierwszym secie rybniczanie dobrze serwowali, byli również skuteczni w bloku, co zaowocowało zwycięstwem do 23. W drugiej odsłonie meczu siatkarzom Volleya wychodził praktycznie wszystko. W efekcie rozbili swojego rywala do 15. Gospodarze nie chcieli pogodzić się z szybką porażką i w czwartym secie zwyciężyli do 23. Jak się ostatecznie okazało, odsunęli tylko w czasie niespodziankę, jaką na pewno jest zwycięstwo Volleya na parkiecie wicelidera. W czwartym secie podopieczni Luksa wygrali do 19. i mogli się cieszyć z udanej inauguracji roku 2016.

Już w najbliższą sobotę rybniczanie podejmą na własnym parkiecie ekipę z Andrychowa. Miejmy nadzieję, że podtrzymają dobrą formę i zdobędą kolejne ligowe punkty, tak potrzebne w walce o czołową czwórkę.

TKS Tychy – Volley Rybnik 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 19:25 )

Volley: Rafał Pawlak, Bartosz Jarzembowicz, Łukasz Taterka, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Arkadiusz Terlecki, Radosław Niestrój (libero), Aleksander Galiński, Michał Dudek, Michał Łata, Bartosz Skolimowski, Sebastian Zimny.

Kolejka 15.

Płomień Sosnowiec – UKS Strzelce Opolskie 2:3 (24:26, 21:25, 25:19, 25:18, 11:15 )

AT Jastrzębski Węgiel – KOKS Radlin 3:2 (25:15, 25:15, 17:25, 15:25, 15:13)

AZS Politechnika Opolska – Winner Czechowice-Dziedzice 3:1 (25:16, 29:31, 25:20, 25:21)

MKS Andrychów – Rafako Racibórz 3:0 (25:18, 25:17, 25:20 )

Juvenia Głuchołazy – MCKiS Jaworzno 1:3 (27:29, 17:25, 25:23, 21:25 )

1. MCKiS Jaworzno 15 43 45:10

2. MKS Andrychów 15 36 40:14

3. TKS Tychy 15 35 39:18

4. AT Jastrzębski Węgiel 15 31 37:24

5. TS Volley Rybnik 15 27 33:23

6. KS AZS Rafako Racibórz 15 23 28:26