Poniedziałek, 23 września 2024

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Siatkarze AZS Rafako Racibórz wygrali u siebie z Płomieniem Sosnowiec [ZDJĘCIA]

23.01.2016 20:06 | 1 komentarz | kozz

Podopieczni trenera Radosława Gorskiego wygrali w sobotę w Arenie Rafako z Płomieniem Sosnowiec 3:1.

AZS Rafako - Płomień Sosnowiec 3:1 (21:25, 25:16, 25:17, 25:18)

Siatkarze drugoligowego AZS Rafako wygrali drugi mecz z rzędu tym razem pokonując we własnej hali niżej notowany Płomień Sosnowiec. Tylko w pierwszym secie goście poważnie zagrozili, wygrywając partię do 21. Kolejne trzy sety były wyrównane w pierwszej części, później siatkarze AZS odskakiwali na kilka punktów, nie dając się już dogonić.

Raciborski AZS przełamał tym samym fatalną serię meczów u siebie bez zwycięstwa. Ostatnio w Arenie Rafako AZS wygrał pod koniec listopada pokonując po tie-breaku Volley Rybnik. Kolejny mecz siatkarze zagrają w najbliższy weekend, a przeciwnikiem na wyjeździe będzie SK JSW KOKS Radlin.

AZS zajmuje szóste miejsce i ma tyle samo punktów co Volley Rybnik (29 pkt), jednak Rybniczanie mają dwa zaległe mecze do rozegrania, w tym niedzielny z Jastrzębskim Węglem (4. miejsce, 31 pkt).