Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Kulczyk idzie do przodu, a Unia Turza Śląska wygrywa pierwszy sparing [ZDJĘCIA]

30.01.2016 18:27 | 0 komentarzy | kozz

W Wodzisławiu Śląskim na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrano mecz sparingowy pomiędzy czwartoligową Unią Turza Śląska, a występującą w klasie okręgowej drużyną z Gołkowic.

Kulczyk idzie do przodu, a Unia Turza Śląska wygrywa pierwszy sparing [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LKS Unia Turza Śląska - KS 27 Gołkowice 5:1

Gole: Paweł Kulczyk x3, Jonatan Domin, Dawid Hanzel - Jacek Kosiba

Jan Adamczyk, trener Unii Turza Śląska: To był pierwszy sparing po trzech tygodniach przygotowań. O tym meczu kontrolnym można powiedzieć, że się odbył. Wygraliśmy to spotkanie zdecydowanie, byliśmy zespołem dominującym. Rywal nie przeszkadzał jakoś szczególnie przy zdobyciu pięciu bramek. Teraz trenujemy z większym obciążeniem, później przyjdzie czas na spokojniejsze treningi. Jeśli chodzi o kadrę to zagrał wypożyczony z MKP Odra Centrum Seweryn Buczkowski. Co do innych zawodników na razie nic nie wiadomo. Paweł Kulczyk zostaje. Mógł zmienić klub i się cofnąć. Byłoby to większą ujmą gdyby poszedł grać do Czernicy.

Ireneusz Gabrysiak, trener KS 27 Gołkowice: Generalnie to był drugi nasz sparing. Jestem na etapie poznawania drużyny. Wprowadzamy nową taktykę. Graliśmy jedenastoma zawodnikami, a w końcówce w dziesiątkę. Z pierwszej połowy jestem zadowolony, założenia taktyczne były wykonywane, prowadziliśmy nawet 1:0. Dla mnie ten mecz był dobrym materiałem do przemyśleń na przyszłość. Uważam, że nie odstawaliśmy piłkarsko od Turzy, która zagrała dojrzały futbol. Oby takich sparingów było więcej. Myślę, że z każdym sparingiem będzie coraz lepiej.