środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Płynęły na medal

24.02.2016 20:28 | 0 komentarzy | KP

To było mocne otwarcie sezonu Grand Prix Polski w pływaniu Masters przez zawodniczki RMKS Rybnik.

Od 12 do 13 lutego w Poznaniu odbyły się XVI Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu w kategoriach Masters. Były to pierwsze zawody w cyklu Grand Prix Polski w tym roku. Na starcie stawiło się 228 zawodników z 55 klubów z całej Polski. Drużyna RMKS Rybnik, występująca w składzie: Anna Duda, Agnieszka Bieniak i Iwona Cymerman, w klasyfikacji klubowej zajęła 18 miejsce, jednak wszystkie indywidualne starty rybniczanek zaowocowały miejscem medalowym. Anna Duda w tym roku przeszła do kolejnej kategorii wiekowej i już podczas pierwszego startu na 50 metrów stylem motylkowym popłynęła szybciej niż dotychczasowy rekord Polski. Mimo to musiała ustąpić miejsca zawodniczce innego klubu, która również popłynęła rewelacyjnie, wyprzedzając naszą zawodniczkę o pół sekundy. Tym samym Anna Duda zdobyła srebrny medal. Drugi start Ani, w sprincie 50 metrów kraulem zakończył się już złotym medalem. Agnieszka Bieniak, po bardzo wyrównanej rywalizacji, wywalczyła srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Iwona Cymerman nie dała szans rywalkom i zakończyła zawody z dwoma złotymi medalami na dystansach 100 metrów stylem zmiennym oraz 50 metrów delfinem. Dodajmy, że na co dzień zawodniczki trenują pod okiem trenerów rybnickiej sekcji pływackiej RMKS Rybnik, Rafała Tymusza i Mirosława Kubisa.