Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Zawodniczki Polonii Rybnik walczą w pucharze świata. Relacja live. Perenc i Borowska w półfinale

27.02.2016 10:48 | 0 komentarzy | pm

Świat judo zjechał w ten weekend do Warszawy

Zawodniczki Polonii Rybnik walczą w pucharze świata. Relacja live. Perenc i Borowska w półfinale
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14.30

Znakomite wieści z Warszawy. Perenc i Borowska już w półfinałach pucharu świata w judo. Agata pokonała zawodniczkę z Armenii Stankevich, Ania – po bardzo ciężkim boju, okazała się lepsza od Rosjanki Kazeniu. Obie rybniczanki powalczą więc o medale najważniejszej imprezy judo w naszym kraju.

14.00

Kolejne dwie walki mają za sobą rybniczanki. Z bardzo dobrej strony pokazała się Borowska, która pokonała Ukrainkę Hevondian i jest już w ćwierćfinale. Niestety przegrała Julia Kowalczyk – lepsza okazała się Niemka Coban. Mimo wszystko występ młodziutkiej Juli można uznać za udany. Przypominam, że był to jej debiut w imprezie seniorskiej tej rangi. Teraz czekamy na drugą walkę Agaty Perenc.

13.00

Agata Perenc też wygrała.

Swoją pierwszą walkę ma już za sobą Agata Perenc. Rybniczanka nie dała żadnych szans Rumunce i pewnie wygrała przez ippon.

Godz. 11.45

Znakomity początek rybnickich zawodniczek. Ania Borowska i Julia Kowalczyk wygrały swoje pierwsze walki. Dla Kowalczyk, która ciągle jest juniorką, to debiut w seniorskich zawodach tej rangi. Na swoją pierwszą walkę czeka Agata Perenc.

Agata Perenc (52 kg), Anna Borowska (57 kg), Julia Kowalczyk (57 kg) oraz Katarzyna Kłys (70 kg) powalczą o punkty rankingowe w zawodach European Open (wcześniej pod nazwą Puchar Świata) w Warszawie. Pierwsze trzy zawodniczki Polonii Rybnik swoje walki stoczą w sobotę, Kłys – która uchodzi za jedną z faworytek w swojej kategorii wagowej, zaprezentuje się w niedzielę.

Pierwsza na matę wyjdzie Julia Kowalczyk, druga najmłodsza zawodniczka imprezy, która zmierzy się z Carlą Grol (Holandia). Przeciwniczką Anny Borowskiej w pierwszej rundzie będzie reprezentantka Izraela Maayan Greenberg. Agata Perenc w pierwszej rundzie ma wolny los, w drugiej stoczy bój z Rumunką Roxaną Ionica.

Pierwsze walki zaplanowano na godz. 11. W imprezie startuje 170 zawodniczek z 36 krajów.

Turniej European Open w Warszawie, zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich Rio 2016. Zawody odbywają się w Arenie Ursynów.