imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

Srebrna Brzostek z awansem na IO w RIO

14.03.2016 11:20 | 2 komentarze | kozz

Monika Brzostek z Raciborza i Kinga Kołosińska wywalczyły w Rio de Janeiro awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrały z Kerri Walsh i April Ross (USA) 0:2 (15:21, 13:21) w finale turnieju Rio Grand Slam.

Amerykanki są legendami tej dyscypliny sportu. W finale odniosły zdecydowane zwycięstwo. Polki odniosły życiowy sukces. Po raz drugi stanęły na podium turnieju World Tour tej rangi. Przed rokiem w Olsztynie zajęły trzecie miejsce.

W niedzielnym finale w Rio de Janeiro duet USA szybko uzyskał przewagę. Prowadziły m.in. 10:6 i 17:11. W drugiej partii różnica w umiejętnościach była jeszcze większa.

Turniej Rio Grand Slam był bardzo udany dla polskich par. Trzy nasze duety awansowały do strefy medalowej.