Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Anna Szyjka wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych

20.03.2016 22:34 | 0 komentarzy | kozz

19-20 marca w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych seniorów, juniorów i juniorów młodszych.

Anna Szyjka wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bardzo dobrze  spisała się zawodniczka MKS-SMS „VICTORIA” Racibórz, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Anna Szyjka,zdobywając srebrny medal w biegu na 4000 m juniorek.

Mistrzostwa Polski odbywały się na poligonie wojskowym, a trasa była bardzo wymagająca: grząska, błotnista, z „wertepami”, górkami z piasku i sztucznymi przeszkodami – mówi trener Ani, Piotr Morka – Ania na tej trudnej trasie pokazała swój ogromny potencjał, charakter i wolę walki, dzięki temu, po emocjonującym finiszu, uplasowała się na drugim miejscu.

- Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie ukończenie tego startu na drugiej pozycji, ponieważ trasa była bardzo wymagająca, miejscami błotnista i grząska, nie wspominając o sztucznie utworzonych przeszkodach. Większą część dystansu biegłam asekuracyjnie z powodu kontuzji kolana na czym straciłam 100 m do pierwszej trójki dziewcząt, na szczęście doping trenera na ostatnich 400m dodał mi sił do walki - powiedziała raciborska lekkoatletka.

SMS Racibórz