Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Grupa Street Workout Racibórz chce promować sport w szkołach

02.04.2016 07:30 | 0 komentarzy | ż

Street workout to najkrócej rzecz ujmując trening z własną masą ciała. O promocji tej formy aktywności fizycznej w raciborskich szkołach rozmawiano podczas ostatniego posiedzenia młodzieżowej rady miasta.

Grupa Street Workout Racibórz chce promować sport w szkołach
Dawid Łomnicki był gościem Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dawid Łomnicki jest założycielem grupy street workoutu w Raciborzu. Aktualnie przekonuje do swojego pomysłu promocji street workoutu w raciborskich szkołach gimnazjach i w szkołach średnich Młodzieżową Radę Miasta.

- Chciałbym, żeby w szkołach przeprowadzono warsztaty pozwalające zrozumieć jak poprawnie wykonać ćwiczenia, uzmysłowić czym jest ruch dla człowieka. Pokazać, jak wpływa on na zdrowie i samopoczucie. Myślę, że street workout to idealne narzędzie do promocji tych rzeczy, bo to nowy sport, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem. To sport, który można uprawiać w wielu miejscach, zwłaszcza, że ostatnio powstaje coraz więcej siłowni na wolnym powietrzu. Zachęcając wszystkich do aktywności fizycznej powiem jeszcze, że nie zawsze musimy wyczyniać cuda na tych drążkach. Czasami żeby zadbać o siebie lepiej poświęcić czas na standardowe ćwiczenia typu pompka, przysiad, pompki na poręczach - mówi D. Łomnicki.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet


Zobacz również:

Ludzie:

Dawid Łomnicki

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz