Sukcesy zapaśniczek MKZ Unia Racibórz

11.04.2016 15:21 | 0 komentarzy | kozz

Patrycja Sperka z MKZ Unia Racibórz wywalczyła złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet.

Zawodniczka Unii na zawodach w Kostrzynie (08.–09.04) nie miała sobie równych w kategorii 67 kg i pewnie zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. Srebrny medal wywalczyła kolejna zawodniczka raciborskiej Unii startująca w tych zawodach, Agata Walerzak, która stanęła na drugim stopniu podium w kategorii 51 kg. Trzecia z unitek Weronika Szewczyk zajęła czwarte miejsce w wadze 55 kg. W klasyfikacji drużynowej klub z Raciborza uplasował się na trzecim miejscu. W rozgrywanym równolegle turnieju juniorów, jedyny reprezentant MKZ Unia  Mateusz Szewczuk został sklasyfikowany na 11. miejscu w wadze 60 kg.

W miniony weekend zawodniczki Unii Racibórz startowały również z powodzeniem w Pucharze Polski Kadetek. Z Chęcin złoty medal po stoczeniu pięciu walk przywiozła Natalia Duksa, najlepsza w wadze 52 kg, a Paulina Koszany zajęła 8. miejsce (70 kg). Obie zapaśniczki wywalczyły kwalifikację na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która na początku maja odbędzie się w Olsztynie.