Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Bieg bez Granic 2016. W tym roku musisz zapisać się przed zawodami

26.04.2016 07:06 | 0 komentarzy | ż

Niespełna dwa tygodnie pozostały do IX Biegu Bez Granic w Raciborzu. Wydarzenie biegowe, które rokrocznie przyciąga wielu biegaczy, tradycyjnie odbędzie się 3 maja.

Bieg bez Granic 2016. W tym roku musisz zapisać się przed zawodami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku będzie to jednak bieg wyjątkowy – z dwóch powodów. Po raz pierwszy medal, który otrzymają zawodnicy na mecie będzie tylko częścią całości. Na ową całość złożą się w tym roku dwa medale – medal z Biegu Bez Granic oraz medal z II Rafako Półmaratonu Racibórz. Ich połączenie spowoduje powstanie pełnego herbu Raciborza. - Dlatego też zachęcamy wszystkich do startu w obu biegach (przypominamy, że nie ma zapisów w dniu zawodów do Biegu Bez Granic), szczególnie te osoby, które zapisały się na półmaraton, a jeszcze nie uczyniły tego w przypadku wydarzenia majowego. Każdy medal jest cenny, ale połączenie tych dwóch medali w jedną całość na pewno będzie smakowało wyjątkowo - mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor OSiR w Raciborzu.

Drugim nowym elementem tego biegu jest jego wymiar charytatywny. Partnerem IX Biegu Bez Granic została fundacja NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ. Podczas trwania biegu będzie można wesprzeć fundację, która tym razem zbierać będzie środki na leczenie Julii Starosty, od 10 miesięcy zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Leczenie tej choroby jest bardzo długie i niezwykle kosztowne, dlatego każda pomoc dla rodziny kilkuletniej dziewczynki może okazać się bezcenna.

Przypominamy: dwa bieg – dwa medale – jedna całość:

  • zapisy do IX Biegu Bez Granic: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2298
  • w tym roku nie na możliwości zapisów w dniu zawodów
  • regulamin i informacje na temat biegu: www.raciborz.pl oraz osir-raciborz.pl

źródło: OSiR w Raciborzu, oprac. żet