Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Sportowcy z Raciborza pobiegli w morderczym Runmageddonie

04.05.2016 20:51 | 0 komentarzy | ż

6 kilometrów, 30 przeszkód, ponad 1600 uczestników, 19 reprezentantów raciborskiego SMS-u i... 9 miejsce w klasyfikacji drużynowej, czyli Runmageddon Rekrut w Myślenicach, który odbył się 1 maja.

Sportowcy z Raciborza pobiegli w morderczym Runmageddonie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna SMS-u składała się z uczniów klas pierwszych i drugich liceum, trenerów i jednego absolwenta. Inicjatorem wyjazdu do Myślenic był nauczyciel wychowania fizycznego, Paweł Kędzior, wielokrotny uczestnik biegów z przeszkodami: - Sprawność, zaangażowanie, chęć do podejmowania wyzwań i siła charakteu młodzieży z klas tzw. "mundurowych" skłoniły mnie do zaproponowania im udziału w tej imprezie.

O spójny wygląd drużyny zadbała Alicja Krzemień, przygotowując dla każdego uczestnika koszulkę. Dzięki temu byliśmy widoczni na każdym etapie rywalizacji.

Runmageddon to sprawdzian wytrzymałości i silnej woli, ale też ogromna satysfakcja po dobiegnięciu do mety. To również niesamowita atmosfera, która łączy uczestników. Nasi uczniowie, startujący po raz pierwszy w tego rodzaju biegu, stworzyli współpracującą drużynę, która pomagała sobie w pokonywaniu przeszkód. A te nie były łatwe: woda, błoto, ogień, kontener z lodem, zasieki, ścianki...

- Cały bieg był czymś fascynującym, czymś nowym... Do Runmageddonu mnie i moje koleżanki przygotowywał pan Paweł Kędzior, były to głównie biegi w terenie i ćwiczenia siłowe na bazie crossfitu - powiedziała Małgosia Budzyńska, uczennica kl. II liceum - Najbardziej z biegu zapamiętałam czołganie pod zasiekami 70 m pod górę. To było naprawdę męczące, ale gdy już dotarłam do końca, byłam dumna z siebie samej. Myślę, że mogę z uśmiechem na twarzy powiedzieć, że było warto. Udział w takim biegu polecam każdemu, kto lubi poczuć adrenalinę.

Najszybciej trasę pokonał Piotr Żurawik, trener zapasów w ZSOMS - zajęło mu to godzinę i 10 minut. 15 minut później na metę dobiegł Adam Staniczek, uczeń klasy II CL. Zawodnicy SMS-u ukończyli bieg mniej lub bardziej zmaltretowani, ale wszyscy szeroko sie uśmiechali. Niektórzy zaraz po zakończeniu biegu, w czasie robienia zdjęć na "ściance", deklarowali, że w przyszłym roku znów wystartują w Runmageddonie.

- Polecam każdemu udział w takim biegu, to niesamowite przeżycie. Można sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną - zachęca Oskar Banasik, uczeń kl. II liceum - Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie do Runmageddonu, ponieważ na co dzień prowadzę sportowy tryb życia, regularnie ćwiczę. Cały bieg wspominam dobrze. Najtrudniejsze były dla mnie wszelkiego rodzaju wspinaczki, ponieważ byłem mokry i ubłocony, a to powodowało, że przy każdej próbie wspięcia się, spadałem.

Dziewiąty wynik na 74 startujące drużyny to niewątpliwy sukces SMS-u. W naszej drużynie wystartowali: Piotr Żurawik, Adam Staniczek, Oskar Banasik, Konrad Urbańczyk, Janek Cieliński, Robert Doleżałek, Radek Topa, Szymon Lubiński, Kuba Awieruszko, Roksana Burda, Luiza Gilge, Filip Erynkwajt, Nicole Skiba, Angelika Tomasik, Alicja Krzemień, Gosia Budzyńska, Michał Dmitruk, Zosia Andrzejewska i Karolina Bugla.

Małgorzata Bonk, ZSOMS Racibórz