Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Derby Mszany jak mecz towarzyski

09.05.2016 10:55 | 0 komentarzy | art

Płomień Połomia pokonał w derbach gminy Start Mszana 1:0. Sam mecz rozczarował, a do większych emocji, tyle że niezdrowych doszło już po ostatnim gwizdku sędziego.

Derby Mszany jak mecz towarzyski
Bramkarz Startu miał po meczu arbitrom wiele do powiedzenia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przeważali goście, miejscowi nastawili się raczej na kontry. Obie drużyny raziły jednak niedokładnością, w dodatku w ich poczynaniach brakowało zadziorności i z boiska wiało nudą. W 33. minucie piłka poszybowała w pole karne gości, gdzie bez problemu powinien przejąć ją obrońca Startu. Ten jednak fatalnie minął się z futbolówką, która spadła wprost pod nogi Łukasza Matuszka. Napastnik Płomienia w tej sytuacji nie miał najmniejsyzch problemów ze zdobyciem gola.

Zadowolony z prowadzenia Płomień skupił się na zabezpieczeniu tyłów, Start próbował atakować, ale robił to bez przekonania. W poczynaniach gości brakowało determinacji i rezultat nie uległ już zmianie.

Już po meczu czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Startu Adrian Henkel, który pod koniec meczu w niewybredny sposób miał skomentować przedłużającą się zmianę gospodarzy (pierwsza żółta kartka), a już po ostatnim gwizdku sędziego próbował zbyt ostro dyskutować z arbitrami, od których musieli separować go porządkowi i działacze obu drużyn. Za co otrzymał drugą żółtą kartkę, a cała sytuacja „pachnie” zaś zawieszeniem dla zawodnika Startu.

Płomień: D. Ucher, Prusakowski, Kordek, G. Pawela, Wita, Cichy, A. Ucher, Kasprzak (76. Piechaczek), Kindalski (90. Szymik), Siegmund (68. Bielaczek), Matuszek (90. P. Pawela). Trener Mirosław Szwarga.

Start: Henkel, Wita, Grzegoszczyk, Świerczek, Nowak, Tront (46. Muszyński), Marek (70. Michałowski), Dzierżęga, Adamczyk (80. Seidel), Waniek, Skiba. Trener Janusz Sobala.

Płomień Połomia – Start Mszana 1:0 (1:0)

Bramka: Matuszek (33.)

Kartki: Grzegoszczyk, Michałowski, Henkel

Czerwona kartka: Henkel (druga żółta)

Więcej o meczu w jutrzejszym wydaniu "Nowin Wodzisławskich" a już wkrótce na naszym portalu skrót video.