Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Śląski Rybnik wicemistrzem Polski

18.05.2016 08:00 | 1 komentarz | pm

Śląski Klub Sportowy Niesłyszących z Rybnika był organizatorem kolejnej edycji mistrzostw Polski niesłyszących w 11-osobowej piłce nożnej. 

Śląski Rybnik wicemistrzem Polski
Skład Śląski Rybnik: Karol Wanat, Robert Chmara, Paweł Domurat, Krzysztof Huwer, Mateusz Małyska, Armin Kluger, Mateusz Borucki, Rafał Mandrysz, Tomasz Głodek, Bartosz Białas, Michał Anderwald, Szymon Kasperczyk, Mateusz Zając, Adam Matuszek, Damian Pietrzak. Na zdjęciu również trener Alfred Głąb i prezes klubu Aleksander Kubin.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza została rozegrana na boiskach w Kamieniu. Od 6 do 8 maja o tytuł najlepszych w kraju rywalizowały 4 drużyny: z Rybnika, Lublina, Warszawy i Rzeszowa. – Wydaje mi się, że faworytem do końcowego triumfu będzie drużyna z Lublina. Ale my nie zamierzamy się poddawać. Będziemy oczywiście walczyć o tytuł mistrzowski – deklarował jeszcze przed zawodami Alfred Głąb, trener ekipy Śląski Rybnik.

Rybniczanie w pierwszym meczu pokonali Rzeszów 6:2. Niestety, w drugim spotkaniu musieli uznać wyższość lublinian. W ostatnim dniu zmagań, podopieczni Alfred Głąba pokonali ekipę ze stolicy i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 2. miejscu. Tytuł mistrzowski, z godnie z przewidywaniami trenera drużyny Śląski Rybnik, trafił w ręce piłkarzy Sparty Lublin. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Mazowsze Warszawa. Ostatni w turnieju Res-Gest Rzeszów spadł do grupy B.

Zawody podsumowuje Aleksander Kubin, prezes ŚKSN. – ¬ Drużyna z Lublina była faworytem, dlatego że to jest taki polski Kuwejt. Oni ściągnęli zawodników z całej Polski, m.in. z Poznania, gdzie dwóch zawodników trenuje w Warcie, a jeden w Lechu. Ze Śląska też wzięli dwóch zawodników, chociażby Piotra Adaszyńskiego, który został najlepszym piłkarzem turnieju, a na co dzień występuje w Wilczej. Mają bardzo młody, mocny skład. W tej drużynie ogrywają się juniorzy, którzy będą nas reprezentować podczas mistrzostw Europy juniorów. Taka impreza odbędzie się po raz pierwszy. W meczu naszej drużyny z Lublinem było widać ich przewagę, głównie jeżeli chodzi o szybkość – powiedział prezes klubu i dodał. – Cała ta nasza zabawa w sport ma ważniejszy aspekt niż tylko puchary i medale. Poziom inteligencji, umiejętność radzenia sobie w życiu jaki prezentują ci, którzy uprawiają sport – jest dużo wyższy od tych, którzy siedzą tylko przed komputerem. To tak jakby porównać Mount Everest do Gubałówki. Sport przekonuje ich do tego, że mogą sobie w życiu poradzić, że brak słuchu to nie jest bariera, która ich zatrzyma w rozwoju. Bardziej mniej cieszy to, że nasi zawodnicy radzą sobie w życiu, nie ich kolejne medale i puchary, których już nie ma gdzie stawiać – twierdzi Aleksander Kubin.

W tym roku przed zawodnikami Alfreda Głąba jeszcze kilka ważnych imprez – w rywalizacji 11-osobowej i w futsalu. W tej drugiej odmianie piłki nożnej powalczą m.in. o tytuł mistrza Polski jak również o puchar Polski.

Wyniki

Piątek, 6 maja

Śląski Rybnik – Res-Gest Rzeszów 6:2 (3:0)

Bramki dla Rybnika: Rafał Mandrysz, Mateusz Borucki (x3), Paweł Domurat, Arkadiusz Kozyra

Mazowsze Warszawa – Sparta Lublin 1:5

Sobota, 7 maja

Śląski Rybnik – Sparta Lublin 1:4 (0:1)

Bramka dla Rybnika: Paweł Domurat

Res-Gest Rzeszów – Mazowsze Warszawa 4:7

Niedziela, 8 maja

Śląski Rybnik – Mazowsze Warszawa 4:2 (2:1)

Bramki dla Rybnika: Paweł Domurat, Rafał Mandrysz, Mateusz Borucki (x2)

Sparta Lublin – Res-Gest Rzeszów 6:0