Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

W Raszczycach będą grały uzdolnione dzieciaki. LKS nawiązał współpracę z Football Stars [ZDJĘCIA]

03.06.2016 18:43 | 9 komentarzy | kozz

W piątek na boisku LKS Raszczyce odbył się pokazowy trening dla rodziców. Ale już niebawem będzie można tu obejrzeć mecze z udziałem najzdolniejszych dzieci z regionu. Zobacz zdjęcia!

W Raszczycach będą grały uzdolnione dzieciaki. LKS nawiązał współpracę z Football Stars [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Football Stars pochodzi z Radlina, ale tworzy sieć szkółek z planami rozwoju na całą Polskę. Na chwilę obecną FS mają trzy oddziały w Rydułtowach, Rybniku i Raciborzu. - Od września swoją szkółkę będziemy tworzyć także w Raszczycach, z tym, że tutaj ten projekt chcielibyśmy rozwinąć profesjonalnie. Uzdolnionych zawodników, chcielibyśmy ściągać do Raszczyc. Współpraca ma polegać na tym, że my tworzymy system szkolenia, a LKS Raszczyce udostępnia bazę treningową - powiedział Kamil Paruzel z Football Stars.

Dlaczego akurat LKS Raszczyce? - Tak się składa, że dwóch naszych trenerów Michał Stajer i Adam Bober są w Raszczycach zawodnikami A klasowego klubu. Aby dziecko chciało się zaangażować w sport, to musi być jakaś spójność. Rodzic musi pokazać dziecku, że sport jest ważny i wtedy zakorzenia się to w głowach dzieci. Skoro tatuś i mamusia biegają i ćwiczą, to faktycznie musi być w tym coś dobrego - zachęca do treningów Paruzel.

Piątkowa impreza sportowa na boisku LKS-u miała charakter zarysu współpracy. - Łącznie udział wzięło około 40 zawodników Football Stars i dodatkowo zaprosiliśmy mieszkańców wioski, razem ze swoimi pociechami - zakończył trener szkółki.