Przyszłość straciła zwycięstwo choć Naprzód miał... pół okazji

12.06.2016 10:10 | 0 komentarzy | art

Przyszłość Rogów zremisowała 1:1 z Naprzodem Czyżowice. Choć grały drużyny z drugiego i trzeciego miejsca tabeli, na boisku szybko uwidoczniła się ogromna przewaga na korzyść drużyny z Rogowa. Przyjezdni i tak jednak wywalczyli punkt, choć do wyrównania stanu meczu nie stworzyli ani jednej sytuacji, a i bramkę zdobyli po akcji, której klarowną nazwać nie można.

Już w 11. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy, ale Piotr Górnicki trafił tylko w poprzeczkę. Gospodarze przeważali, stworzyli kilka dobrych sytuacji do otwarcia wyniku, a w końcówce pierwszej części gry słupek bramki Naprzodu, po uderzeniu głową opieczętował Jarosław Pawelec.

Bramka gości została odczarowana w 51. minucie. Rzut rożny - ładnym uderzeniem z woleja w okienko bramki Czyżowic - na gola zamienił Marcin Widenka. Gospodarze wciąż przeważali, choć impet ich ataków nieco zmalał. Za to w obronie Przyszłość spisywała się bez zarzutów i goście mieli spory problem ze zorganizowaniem jakiejkolwiek klarownej sytuacji.

Wystarczyła jednak chwila nieuwagi miejscowych i w 70. minucie padło wyrównanie - po firmowym bodaj zagraniu Naprzodu - czyli długim wyrzucie z autu na wysokości pola karnego rywala. Piłka spadła na plecy/bark Mateusza Danieluka i wpadła do bramki przy dalszym słupku, ku sporym osłupieniu zawodników gospodarzy.

W ostatnim kwadransie gry mecz miał wyrównany przebieg i wynik derbów gminy Gorzyce nie uległ już zmianie.

Przyszłość: Jastrzębowski (55. Glenc), Sachs, Widenka, Pietrasz, Szymiczek, Zychma, Szydlik (70. Cichecki), Górnicki, Janeta (80. Hałacz), Pawelec, Kołek (46. Kubica). Trener Tomasz Sosna.

Naprzód: Kłopocki, Kurasz, Szymura, Matera, Stelmaszek, Kaczorowski (46. Goły), Szuścik, (75. Sosna), Zdunek, Cąkała, Danieluk, Tatarczyk (60. Wachtarczyk). Trener Antoni Jeleń.

Przyszłość Rogów - Naprzód Czyżowice 1:1 (0:0)

Bramki: Widenka (51.) - Danieluk (70.)