Poniedziałek, 25 października 2021

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Na kortach Rafako grano o puchar starosty raciborskiego

20.06.2016 13:39 | 0 komentarzy | kozz

W sobotę i niedzielę 18 - 19 czerwca na korcie RAFAKO S.A. rozegrano turniej tenisowy o Puchar Starosty Raciborskiego do 14 i powyżej 14 lat.

Na kortach Rafako grano o puchar starosty raciborskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do finału zakwalifikowały się cztery osoby, które rozegrały mecze pomiędzy sobą. Grano w jednej grupie systemem każdy z każdym tak, że każdy zawodnik musiał rozegrać po 3 mecze. Najlepsza okazała się Wioletta Franiczek i to ona zdobyła puchar starosty.

1. miejsce Wioletta Franiczek

2. miejsce Wiktoria Kondziołka

3. miejsce Grzegorz Rybiński

4. miejsce Martyna Borkowska

Uznanie należy się również Martynie i Grzegorzowi, ponieważ byli najmłodszymi zawodnikami turnieju. Organizator turnieju Henryk Swoboda trener zawodników TKKF "RAFAKO" szczególnie ciepło mówi o meczu Wioletty i Wiktorii, to był prawdziwy finał ponieważ rozstrzygnięty został w trzecim secie tie breakiem. tenisistom i przybyłym rodzicom przygotowano mały, słodki poczęstunek, oraz grillowano kiełbaski.

Z kolei w niedzielę 19 czerwca rozegrano turniej tenisowy dla grupy wiekowej powyżej 14 lat. Turniej rozgrywano na pię­ciu kortach, OSiR­u, na korcie przy ul. Lotniczej, oraz na korcie RAFAKO S.A. ponieważ zgłosiło się aż 20 zawodników i obrano taki system rozgrywek, aby zawodnicy mieli jak najwięcej grania. Każdy rozegrał minimum 3 mecze. Organizator rozlosował uczestników do grup 3 osobowych, mistrzowie grup rozgrywali dalej turniej systemem pucharowym, a pozostali którzy zajeli 2 i 3 miejsce w swoich grupach zostali rozlosowani do turnieju "B". Wyniki grupy tzw. mistrzowskiej, grając Open są nastepujące:

1. miejsce Bartek Wiszniowski

2. miejsce Piotr Adamek

3. miejsce Emilka Pączko

4. miejsce Aleks Musioł

Wyniki grupa "B"

1. miejsce Maciej Rudziński

2. miejsce Wojtek Rybiński

3. miejsce Bogusław Rybiński

4. miejsce Maksymilian Cudo

Wyniki dziewcząt:

1. miejsce Emilka Pączko

2. miejsce Katarzyna Kocur

3. miejsce Wiktoria Kondziołka

4. miejsce Wioletta Franiczek /krecz­kontuzja/

Turniej ten był również dobrą okazją aby podziękować i wręczyć dyplomy, medale i statuetki Emilce Pączko i Pawłowi Słysz za wygranie wojewódzkiego turnieju w Chorzowie w ramach 58 Wojewódzkiego Zlotu Klubów i Ognisk TKKF. Organizator Raciborskiego turnieju TKKF "RAFAKO" Henryk Swoboda przygotował dla uczestników mały słodki poczęstunek, napoje, a dla dorosłych i rodziców kawę, oraz grilowano kiełbaski. Po rozegraniu turniejów zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, puchary i medale. Następne planowane turnieje to tradycyjne: Puchar NSZZ prac. RAFAKO S.A., Związku Zawodowego Solidarności RAFAKO S.A., turniej Euroregionu Silesia oraz Mistrzostwa Raciborza. Informacje na korcie tenisowym RAFAKO S.A., oraz pod tel. 608 38 21 41.