środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Zaciąg z Czech zasili Unię Racibórz?

12.07.2016 14:19 | 2 komentarze | kozz

Raciborski czwartoligowiec we wtorek, 12 lipca rozpocznie przygotowania do sezonu 2016/17. Jak informuje klub, z prowadzenia drużyny seniorów zrezygnował trener Andrzej Marców. Działacze Unii długo poszukiwali następcy.

Zaciąg z Czech zasili Unię Racibórz?
Jiří Barcal pomaga Unii nie tylko na boisku, ale również w pozyskaniu nowych zawodników do klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród kandydatów znajdowali się m.in. Piotr Hauder, Tomasz Sosna i Jacek Trzeciak. Nieoficjalnie mówi się, że do drużyny przymierzany jest szkoleniowiec z Czech. Póki co wiadomo, że pierwsze treningi poprowadzi trener Jacek Trzeciak jednak o tym czy będą jeszcze zmiany dowiemy się w najbliższych dniach.

Doświadczenie z Ostrawy

Jeżeli chodzi o kadrę, to nie zanosi się, aby któryś z czołowych zawodników miał opuścić zespół. Co ważne, Unia ma w planach dokonać wzmocnień piłkarzami od naszych południowych sąsiadów. Niemalże pewne jest, że klub ze Srebrnej zasili 33-letni doświadczony środkowy pomocnik z Ostrawy – Michal Kovář. Do niego ma dołączyć jeszcze jeden czeski zawodnik, o którym na razie nie mówi się zbyt wiele. Obaj do końca tego tygodnia mają pojawić się w Raciborzu. Piłkarze polecani są przez defensora Unii Jiříego Barcala, który w raciborskim klubie spędził dwa ostatnie sezony. Skąd zaciąg z Czech? Władze klubu tłumaczą to tym, że wszyscy sensowni zawodnicy z okolicy są już po rozmowach w klubach z powiatów rybnickiego, wodzisławskiego i jastrzębskiego, a więc pozostaje im szukać u naszych południowych sąsiadów. Czwartoligowiec wyraził także zainteresowanie 22-letnim napastnikiem A-klasowej Stali Kuźnia Raciborska – Damianem Kilianem, który w minionym sezonie zdobył 18 goli.

Klub nadal bez głowy

Po rezygnacji w czerwcu 2015 z funkcji prezesa Abdullaha Cimena Unia Racibórz wciąż zostaje bez niego. Cały sezon „ciągnęli” ludzie zasiadający w zarządzie klubu. Klub wspólnie z Urzędem Miasta pracuje nad obsadzeniem tej funkcji. A liga? Zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami – w nowym sezonie obie grupy IV ligi liczyć będą po 18 zespołów. W grupie II, w której występuje Unia Racibórz, drużyna zagra z siedmioma nowymi przeciwnikami. Trzy ekipy to spadkowicze z III ligi: LKS Bełk, LKS Czaniec, TS Podbeskidzie II S.A. oraz cztery zespoły beniaminków: Beskid Skoczów, MKS Lędziny, LKS Orzeł Mokre, LKS Wilki Wilcza. Liga ruszy 13 sierpnia lub tydzień wcześniej (6 sierpnia) – takie są dwie propozycje OZPN Katowice. Miniony sezon Unia Racibórz zakończyła na jedenastym miejscu w tabeli i ponownie uratowała się przed spadkiem do klasy okręgowej.

kozz