Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Olimpijka z wizytą u prezydenta Rybnika

29.07.2016 17:37 | 1 komentarz | KP

Judoczka Katarzyna Kłys z klubu Polonia Rybnik była gościem prezydenta Piotra Kuczery. Zawodniczka będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Olimpijka z wizytą u prezydenta Rybnika
fot. K. Kesten
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kwietniu 2015 roku Katarzyna Kłys zdecydowała się na zmianę barw klubowych. Z UKS Judo Kraków przeszła do KS Polonii Rybnik. Ten rok zapisał się wieloma sukcesami na koncie zawodniczki, która zdobyła 5. miejsce na mistrzostwach Europy i brązowe medale podczas Grand Prix w Taszkencie, Grand Slam Abu Dhabi i Grand Prix w Qingdao. Rok 2016 przyniósł jej zwycięstwo w Pucharze Świata w Warszawie, zwycięstwo w Pucharze Europy i brąz w Grand Prix w Ałmatach.

W spotkaniu z prezydentem Rybnika uczestniczył także Artur Kłys – trener judoczki oraz Juliusz Kowalczyk, prezes KS Polonia Rybnik. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat przygotowań olimpijskich i przypomnienia drogi, jaką zawodniczka pokonała, by moc startować w igrzyskach. – Każdy trening, walka na zawodach, start, miały w drodze do Rio niebagatelne znaczenie. Podobnie jak każda z osób, która w jakikolwiek sposób angażowała się w nasze przygotowania. Do tego najważniejszego startu zostały niespełna dwa tygodnie, a my możemy powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, by uzyskać jak najlepszą formę. Na olimpiadę jedziemy pełni optymizmu, ze świadomością, że stać nas na wszystko – podkreśla trener Artur Kłys. – Gdyby nie bardzo dobra współpraca z miastem, nie mielibyśmy możliwości tworzenia klimatu i warunków organizacyjnych do tego, aby zawodnik z naszego klubu mógł pojechać na zawody olimpijskie – wskazuje Juliusz Kowalczyk, prezes KS Polonia Rybnik. – Przygotowania przebiegły bezproblemowo pod względem treningowym. Teraz bardzo ważne jest nastawienie psychiczne. Będę walczyć tak, jakby każde starcie na macie miało być tym ostatnim – obiecuje Katarzyna Kłys.

Po spotkaniu z prezydentem Rybnika zawodniczka udała się do Warszawy, gdzie w Centrum Olimpijskim złoży ślubowanie wraz z grupą polskich judoków, którzy będą startować na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zmagania judoków na olimpiadzie śledzić będzie można od 6 do 12 sierpnia. Katarzyna Kłys wyjdzie na tatami po raz pierwszy 10 sierpnia. W Rio de Janeiro o medale w judo będzie walczyć 389 zawodników i zawodniczek ze 136 krajów.