Rybnicka judoczka w wyśmienitej formie

04.08.2016 07:00 | 0 komentarzy | KP

Niespełna 19-letnia Julia Kowalczyk, brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetek z 2014 i juniorek z 2015 roku, ponownie stanęła na podium Pucharu Europy juniorek w judo, który odbył się w Berlinie. Reprezentatnta rybnickiej Polonii zakończyła zawody na trzeciej pozycji.

Przypomnijmy, że to kolejny znakomity występ zawodniczki Polonii Rybnik, która 2 tygodnie wcześniej, podczas zawodów Pucharu Europy w Gdyni, wywalczyła srebrny medal. W Berlinie, by zdobyć brąz, Julia musiała stoczyć 6 pojedynków, z czego 5 rozstrzygnęła na swoją korzyść. W decydującym starciu o brązowy medal pokonała przez efektowny rzut Brytyjkę Lele Nairne. Berlin jest szczęśliwy dla Julii Kowalczyk. Przed dwoma laty, podczas Pucharu Europy kadetek, zdobyła tutaj srebrny medal, by 2 miesiące później zdobyć w Atenach brąz Mistrzostw Europy kadetek. Niedawny sukces rybniczanki jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się wrześniowymi mistrzostwami Europy w hiszpańskiej Maladze. Dodajmy, że w Berlinie wystartowało 524 zawodników z 38 państw. W wadze do 57 kg rywalizowało 48 zawodniczek z 20 państw.