Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Unia wygrała z rezerwami Miedzi Legnica

14.08.2016 19:07 | 0 komentarzy | art

Unici wygrali 2:1 po ciężkim boju. Drużyna z Legnicy choć przegrywała już 2:0 to nie złożyła broni i Unia do ostatnich minut musiała mieć się na baczności.

Przez większość pierwszej połowy optyczną przewagę na grząskim boisku posiadali goście, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze spisującego się Marcina Musioła. W 45. minucie prowadzenie Unii dał gol Dawida Hanzla. Akcję sprytnym podaniem rozpoczął Kamil Kuczok, który zaskoczył rywali wrzutką do pola karnego. Do piłki doszedł Piotr Szymiczek. Jego główkę bramkarz Miedzi jeszcze obronił, ale przy dobitce Hanzla był bezradny. W 62. minucie strzelec gola wywalczył rzut karny, co jednak okupił kontuzją mięśnia dwugłowego i wysoce prawdopodobną przerwą w treningach i ligowych meczach. Do jedenastki podszedł Bartłomiej Sikorski, który całkowicie zmylił bramkarza i pewnie umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że Unia ma to spotkanie pod pełną kontrolą, ale kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Lucjan Zieliński zdecydował się na indywidualną akcję, zakończoną ładnym technicznym uderzeniem obok Musioła i zrobiło się 2:1. Choć goście mocno naciskali to Unia obroniła prowadzenie i dopisała do swojego konta 3 punkty.

Unia Turza: Musioł, Szymiczek, Bochenek, Kuczok, Jagła (46. Gałecki), Dariusz Pawlusiński (17. Sitnik), Markiewicz, Sikorski, Kulczyk (55. Radler), Domin, Hanzel (65. Dawid Pawlusiński). Trener Jan Adamczyk.

Miedź II Legnica: Piotrowski, Brożyna (74. Gardzielewicz), Miazga, Woźniczka, Wójcik, Zatwarnicki, Chodyga, Cierpka, Poręba (46. Krawczun), Żyliński, Zieliński. Trener Piotr Jacek.

Unia - Miedź II 2:1 (1:0)

Bramki: Hanzel (45.), Sikorski (62. k) - Zieliński (74.)

Wkrótce skrót wideo z bramkami i najciekawszymi akcjami meczu.