Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Rybnickie piłkarki zagrały z przyjaciółmi drużyny

24.08.2016 11:23 | 4 komentarze | pm

Już w sobotę - 27 sierpnia - TS ROW Rybnik rozpocznie ligowe zmagania. Kilka dni wcześniej piłkarki rozegrały mecz towarzyski z przyjaciółmi ekipy stworzonej przez Tomasza Kieczkę. 

Rybnickie piłkarki zagrały z przyjaciółmi drużyny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już na naszym portalu informowaliśmy, w Rybniku powstała kobieca drużyna piłki nożnej. Ekipa TS ROW Rybnik będzie rywalizować w tym sezonie na III-ligowym boiskach. – Obecnie w kadrze seniorskiej mamy 11 zawodniczek, dodatkowo zgłoszonych do rozgrywek jest 24 juniorek, więc trener będzie miał w czym wybierać. Dziewczyny, które będą najbardziej zaangażowane, najbardziej będą chciały się pokazać, będą dokooptowane do drużyny ligowej, która będzie grała w III lidzie, a ta rusza już w najbliższą sobotę. Swoje spotkania będziemy rozgrywać na boisku w Kamieniu. Pierwszy mecz gramy z drużyną z Istebnej. Początek o godz. 17. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy – mówi Tomasz Kieczka, założyciel drużyny. Jak przyznaje od roku wraz z trenerem śledzi rozgrywki III ligi, dlatego mniej więcej w Rybniku wiedzą, jaką siłą dysponują inne ekipy. – Oczywiście każda drużyna mogła się wzmocnić. Ale my mamy jeden cel, chcemy awansować. Oprócz rozgrywek ligowych, będziemy również rywalizować w pucharze Polski. Naszym pierwszym rywalem będzie Polonia Tychy – dodaje Kieczka.

Kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek, na boisku Paruszowiec-Piaski, rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy TS ROW Rybnik a przyjaciółmi tej ekipy, której barw bronił m.in. wiceprezydent Piotr Masłowski. – To bardzo fajna inicjatywa, że możemy rozegrać taki mecz. Oczywiście wszyscy będziemy kibicować tej drużynie. Bardzo mi się podoba, jak to wszystko się rozwija – stwierdził wiceprezydent. Pytany, czy sam ma doświadczenia piłkarskie, odpowiada. – Tak, grałem kiedyś w Naprzodzie Rydułtowy – jako nastolatek, a później w Gaszowicach. Zazwyczaj byłem lewym obrońcą, bo jestem lewonożny – tłumaczy Piotr Masłowski.

Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Przyjaciół 6:3.

III liga piłki nożnej kobiet

Sobota, 27 sierpnia

Boisko: Kamień

Godzina: 17.00

TS ROW Rybnik – UKS Istebna