Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Polonia Rybnik i Europejski Tydzień Sportu (foto)

12.09.2016 19:52 | 0 komentarzy | pm

Drugą sekcją, która zaprezentowała się podczas tygodnia sportu była Polonia Rybnik. 

Polonia Rybnik i Europejski Tydzień Sportu (foto)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 11 do 16 września rybniczanie mogą poznać bliżej przedstawicieli rybnickiego świata sportu. W Halo! Rybnik przy ul. Sobieskiego 20 pojawili się już judocy, a miejsce to odwiedzą jeszcze m.in. KS Silesia Rybnik (baseball), TS ROW Rybnik (piłka nożna kobiet) czy sportowcy indywidualni: Ewa Bugdoł (triathlon) i Sebastian Dusik (ultracyclist).

W poniedziałek swoje umiejętności prezentowali judocy, zapraszając jednocześnie do zapisywania się do sekcji. – Każdy może przyjść do naszego klubu i spróbować sił w judo. Nawet dzieci w wieku przedszkolnym. 5-latkowie bawią się na macie, doskonalą swoje umiejętności sportowe. Zapraszamy wszystkich do pawilonu judo przy ul. Powstańców Śląskich. Od 2007 roku prowadzimy również klasy sportowe, gdzie można kontynuować przygodę z judo. Wszyscy, którzy u nas trenują poprawiają swoją sprawność, co jest dobre dla każdego. Ostatnio otworzyliśmy nową grupę dla 5. i 6. latków, która ma zajęcia we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Więc jeżeli jacyś rodzice widzą, że ich pociecha ma dużo energii to zapraszamy do nas. Ale czekamy również na dzieci, które są nieśmiałe. Bo judo uczy odwagi i nabierania pewności siebie – powiedziała Ewelina Rogalka, trenerka najmłodszych grup w rybnickim klubie.

Po pokazach była okazja do rozmowy z Agatą Perenc, jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Polonii. On również uważa, że judo to bardzo dobry sport praktycznie dla wszystkich. – Trudno w jednym zdaniu powiedzieć, dlaczego warto trenować judo. Na pewno jest to fantastyczna aktywność fizyczna, bardzo rozwojowy sport, kształci wszystkie cechy motoryczne – co w wieku wczesno szkolnym jest bardzo ważne. Poza tym judo uczy pokory, wytrwałości. Co ważne, można również nawiązać bardzo wiele wspaniałych przyjaźni, zwiedzić kawałek świata. Wszystkich serdecznie zapraszam do naszego klubu – dodaje wielokrotna medalistka mistrzowskich imprez.

Jutro, tj. we wtorek w Halo! Rybnik pojawią się przedstawiciele miniżużlowego MKMŻ Rybki Rybnik. Oprócz prezentacji motorów dla dzieci klasy 50cc oraz 80-85cc, będzie również okazja do rozmowy z Antonim Skupniem, trenerem Rybek.

Program Europejskiego Tygodnia Sportu w Rybniku: TUTAJ