Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

ZAKSA Kędzierzyn pokonała Jastrzębski Węgiel na inaugurację turnieju o puchar prezydenta Raciborza [FOTO]

15.09.2016 20:38 | 0 komentarzy | kozz

W pierwszym meczu III Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej rozegranym w Jastrzębiu-Zdroju Jastrzębski Węgiel uległ mistrzom Polski ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 1:3. Kolejne mecze w piątek, sobotę i niedzielę w Arenie Rafako w Raciborzu.

W pierwszym meczu turnieju spotkały się dwie wiodące ekipy polskiej Plus Ligi. W Jastrzębiu miejscowa drużyna podejmowała aktualnego mistrza kraju – Zaksę z Kędzierzyna Koźla.

Trener miejscowych nie mógł skorzystać w tym spotkaniu ze swoich dwóch podstawowych zawodników. Rozgrywający Lukas Kampa walczy ze swoją reprezentacją o awans do mistrzostw Europy, a atakujący Maciej Muzaj boryka się z kontuzją palca.

W pierwszej partii pojedynku pomiędzy Jastrzębskim a Zaksą, ci drudzy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Przy stanie 13:8 o czas poprosił trener gospodarzy Mark Lebedew. Po nim przewaga przyjezdnych zaczęła topnieć. Sobala popisał się asem, udanie zaatakował Strzeżek, a chwilę później swojego rywala zablokował Touzinsky. To spowodowało, że na tablicy wyników pojawił się remis. Pierwsze prowadzenie w secie (20:19) miejscowi objęli po ataku Hidalgo Oliva. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy ponownie wypracowali sobie kilka punktów przewagi, a seta efektownym atakiem zakończył Konarski.

Druga odsłona tego spotkania zaczęła się od gry punkt za punkt. Gdy jastrzębianom udało się wypracować 2 pkt przewagi, to szybko zniwelował ją Bieniek. Ostatecznie o zwycięstwie w tym secie grano na przewagi. Lepsi w tym elemencie okazali się mistrzowie Polski. Semeniuk wykorzystał błąd w przyjęciu miejscowych i zdobywając 30. punkt, zakończył tę partię.

W kolejnej, lepiej zagrali podopieczni Lebedewa, których ciągnął bardzo żywiołowo zachowujący się Oliva. Dzięki temu gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 25:23. To było jednak wszystko, co ugrał w tym meczu Jastrzębski. W czwartym – i jak się później okazało – ostatnim secie, dominowali już przyjezdni, wygrywając do 20., a cały mecz 3:1.

W sobotę ZAKSA zagra o drugą wygraną z Hypo Tirol Innsbruck, a Jastrzębski będzie się bił o inauguracyjne zwycięstwo w turnieju z Effector Kielce. Oba spotkania odbędą się w hali Rafako w Raciborzu.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 20:25)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kosok, Gil, Touzinsky, Sobala, Oliva, Popiwczak (libero). Boruch, Ernastowicz, Gdowski, De Rocco, Bachmatiuk.

ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Tonitti, Zatorski (libero). Tillie, Witczak, Jastrowicz, Bociek, Pająk, Deroo, Maziarz, Banach, Czarnowski.

Terminarz Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz:

15.09 czwartek (Jastrzębie-Zdrój)

• 17:00 Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 20:25)