Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Julia Kowalczyk z brązowym medalem mistrzostw Europy w judo! Brawo

16.09.2016 18:54 | 1 komentarz | pm

Zawodniczka Polonii Rybnik stanęła na podium w Maladze.

Julia Kowalczyk z brązowym medalem mistrzostw Europy w judo! Brawo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znakomicie zaprezentowała się na mistrzostwach Europy juniorów w judo Julka Kowalczyk. Zawodniczka Polonii Rybnik ostatecznie zajęła 3. miejsce i wróci do Rybnika z brązowym medalem. Powtórzyła tym samy wynik z ostatnich ME.

W pierwszej rundzie Kowalczyk miała wolny los. To dzięki wysokiemu rankingowi, na co złożyły się m.in. dwa medale wywalczone przez rybniczankę w zawodach pucharu Europy. W drugiej rundzie Julka zmierzyła się ze Słowenką Kają KAJZER i wygrała ten pojedynek. W walce o wejście do półfinału nasza judoczka przegrała z Niemką Pauline STARKE, tym samym trafiając do repasaży. Tam pokonała kolejno dwie Izraelki: Amit PRISHKOLNIK i Ariel BEZALEL. To pozwoliło zawodniczce Polonii stanąć na podium mistrzostw Europy.

– To był bardzo trudny turniej dla Julki. Zawsze ciężko broni się medalu. Trzeba potwierdzić swoją wartość i to się naszej zawodniczce udało. Nie będę ukrywał, że towarzyszyła jej ogromna presja. Szkoda przegranego pojedynku z Niemką, bo Julka już z tą zawodniczką wygrywała. Zrobiła jednak błąd w parterze i musiała uznać wyższość Starke, która ostatecznie wywalczyła złoty medal. Oczywiście bardzo się cieszymy z tego sukcesu – powiedział zaraz po turnieju Juliusz Kowalczyk, prezes Polonii Rybnik.