Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

TS ROW Rybnik: u nas w piłkę kopią nawet sześcioletnie dziewczynki

17.09.2016 17:40 | 0 komentarzy | pm

Ostatnią sekcją, która prezentowała się podczas Europejskiego Tygodnia Sportu był TS ROW, czyli kobiety kopiące w piłkę.

TS ROW Rybnik: u nas w piłkę kopią nawet sześcioletnie dziewczynki
Od lewej: Tomasz Kieczka, prezes klubu, Anna Konkol i trener Remigiusz Danel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Halo! Rybnik pojawili się przedstawiciele TS ROW Rybnik, którzy zachęcali dziewczyny do gry w piłkę nożną. Przypomnijmy, że Tomasz Kieczka założył klub pod koniec ubiegłego roku. Obecnie drużyna rozpoczęła walkę na III-ligowych boiskach, gromiąc w pierwszych meczach swoich rywali. Ale w klubie ważna jest również idea popularyzacji tej dyscypliny sportu.

– Żeby zapisać się do naszego klubu, trzeba po prostu przyjść na trening. Nawet wczoraj przyszła do nas sześciolatka i jest już w najmłodszej grupie. Obecnie pracujemy z 93 dziewczynami. Nasza pierwsza drużyna gra w III lidze. Ogrywają się w niej młode zawodniczki, które są wspomagane przez seniorki, jest ich w sumie pięć, opieramy się więc głównie na młodzieży. Najmłodsze piłkarki grają w różnych turniejach, będziemy występować również w mistrzostwach Polski w futsalu – opowiada Tomasz Kieczka i dodaje: – Na razie działamy w oparciu o własne środki. Jeżeli dostaniemy jakieś wsparcie z Miasta, to będzie to dla nas super prezent. Ale jeżeli tak się nie stanie, to na pewno nie zamkniemy klubu – twierdzi prezes TS ROW Rybnik.

Jedną z rybniczanek, która broni barw rybnickiej drużyny jest Anna Konkol. Zapytane, dlaczego uprawia męską dyscyplinę sportu, oburza się i tłumaczy: – Nie uważam, że piłka nożna to męski sport. Takie podejście mi się nie podoba – oznajmia Ania i opowiada o swoich początkach w przygodzie z futbolem. – Grałam na podwórku z tatą i bratem. Mój tata był kiedyś piłkarzem, więc to dość naturalne. Od V klasy szkoły podstawowej zaczęłam trenować z chłopakami w Rymerze Niedobczyce. W drużynie kobiecej trenuję dopiero od początku tego sezonu. Na początku grałam w piłkę dla pasji. Ale teraz zaczynam to traktować dużo poważniej, szczególnie kiedy dostałam się do kadry Śląska. Po debiucie w lidze i zdobyciu w sumie już 4 bramek, jestem przekonana, że piłki nie zostawię ¬– kończy Anna Konkol, która przyznała się również, że na co dzień kibicuje drużynie Chelsea.

Treningi TS ROW, na które można przyprowadzić swoje pociechy, odbywają się zawsze we wtorki i czwartki od godz. 16.30, na boisku na Piaskach, ul. Za Torem.