Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z pucharem prezydenta Raciborza [PEŁNA FOTORELACJA]

18.09.2016 19:54 | 1 komentarz | kozz

Mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - triumfował w III Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza. Drużyna prowadzona przez Ferdinando de Giorgiego wygrała wszystkie swoje mecze w turnieju, a na jego zakończenie w trzech szybkich setach rozprawiła się z Effectorem Kielce.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z pucharem prezydenta Raciborza [PEŁNA FOTORELACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyrównana gra na początku kończącego turniej spotkania po pewnym czasie zaczęła lepiej wyglądać po stronie mistrzów Polski, którzy w połowie partii zbudowali kilkupunktowe prowadzenie. Duże znaczenie dla rezultatu w tej części meczu miała postawa Rafała Buszka – skutecznego w ataku, jak i w polu zagrywki (17:14). Kielczanie nie wykorzystywali swojej zagrywki, a ZAKSA grała swoją grę, wykorzystując każdą okazję na zdobycie punktu. Im bliżej końca tym przewaga kędzierzyńskiego zespołu coraz bardziej rosła. Podopieczni trenera de Giorgiego spisywali się solidnie w każdym elemencie i po kontrze Dawida Konarskiego cieszyli się z wygranego seta.

Od początku kolejnej odsłony ZAKSA kontynuowała swoją dobrą grę zza linii końcowej boiska i między innymi przy uderzeniach Dominika Witczaka budowali przewagę. Blokujący Effectora mieli trochę problemów z rozczytaniem gry Benjamina Toniuttiego i przewaga ZAKSY rosła (9:5, 14:9). W samej końcówce po raz kolejny Witczak dał się we znaki kieleckim przyjmującym, a Grzegorz Pająk i Łukasz Wiśniewski skutecznym blokiem dali swojej drużynie pierwszą okazję na zakończenie partii zwycięstwem. Kędzierzynianie wykorzystali to w pierwszym uderzeniu.

W składzie ZAKSY na rozegraniu trzeciego seta rozpoczął Grzegorz Pająk, który już wcześniej zmienił Toniuttiego, a kędzierzynianie kontynuowali swoją skuteczną grę – po udanym zbiciu Witczaka prowadząc 5:2. Effector nie potrafił znaleźć sposobu nie tylko na rywali, ale i na poprawę swojej gry (7:11). Mistrzowie Polski zupełnie zdominowali boisko, zwiększając raz po raz dystans (18:11).

Wszystko w drużynie z Kielc „rozbijało się” o słabe przyjęcie, które uniemożliwiało im skuteczną grę. Sami też nie utrudniali jej rywalom i ZAKSA szybko dograła mecz do końca. Zakończył go asem serwisowym Bartosz Jastrowicz.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce 3:0 (25:17, 25:15, 25:14)

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Buszek (8), Wiśniewski (6), Bieniek (3), Bociek (6), Semeniuk (7), Toniutti (1), Zatorski (libero) oraz Banach (libero), Witczak (8), Konarski (1), Jastrowicz (2), Pająk (2) i Maziarz (3)

Effector Kielce: Bućko (3), Komenda (1), Więckowski (7), Obrobko (1), Pawliński (5), Maćkowiak (2), Sobczak (libero) oraz Antosik, Wachnik (5), Superlak (1) i Formela

Kolejność końcowa III Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz:

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2. Jastrzębski Węgiel

3. Hypo Tirol Innsbruck

4. Effector Kielce


DANN-MEDIA