środa, 5 października 2022

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

GKS 1962 Jastrzębie bije kolejne rekordy

22.09.2016 21:57 | 0 komentarzy | kozz

Drużyna z Jastrzębia-Zdroju jest jedynym trzecioligowcem w zestawieniu ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Jest także jedyną drużyną z województwa śląskiego. 

GKS 1962 Jastrzębie bije kolejne rekordy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek z pucharowej rywalizacji odpadł drugi z trzecioligowców KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który przegrał z ekstraklasową Arką Gdynia 1:2. Dzień i dwa dni wcześniej odpadły drużyny ze Śląska - pierwszoligowy Górnik Zabrze (przegrana z Wigrami Suwałki 0:2) i ekstraklasowy Ruch Chorzów (przegrana z Lechem Poznań 0:3).

Finalnie w ćwierćfinale mamy jednego trzecioligowca (GKS 1962 Jastrzębie), jednego drugoligowca (Puszcza Niepołomice) i dwóch pierwszoligowców (Wigry Suwałki i Drutex-Bytovia). Ponadto w 1/4 finału PP znajdują się drużyny z ekstraklasy: Arka Gdynia i Lech Poznań. Pozostałych dwóch uczestników poznamy za tydzień. Wtedy rozstrzygnie się rywalizacja pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice z ekstraklasową Wisłą Kraków i dwóch ekstraklasowców Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale GKS zmierzy się w dwumeczu z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. Mecze pod koniec października i listopada.