Paulina Szumska ponownie mistrzynią Europy w Ju Jitsu

28.09.2016 08:18 | 0 komentarzy | pm

23 i 24 września w Niemczech, na stadionie  Schalke 04  w Gelshenkrichen, odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Ju Jitsu.

Paulina Szumska i jej trener Mariusz Wowra

W kadrze narodowej znalazło się trzech zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego. W kategorii wagowej do 50 kg startował Kamil Sobaszek, w kategorii wagowej do 55 kg Patryk Śleboda a w kategorii wagowej do 52 kg Paulina Szumska. Zawodnicy walczyli  dwa dni – w odmianach walki Ne Waza (BJJ) oraz Fighting System. Po bardzo zaciętych walkach w pierwszym dniu zawodów Paulina Szumska zdobyła tytuł mistrzyni Europy, wygrywając wszystkie walki. W drugim dniu startowała w odmianie walki fighting system – gdzie po czterech ciężkich bojach wywalczyła brązowy medal dla Polski. Jest pewien niedosyt, bo w walce o wejście do finału przegrała tylko jednym punktem z zawodniczką z Ukrainy. Natomiast Kamil  Sobaszek zajął 5. miejsce w Ne Waza, a Patryk Śleboda 5. miejsce w fighting system. Ponadto dwóch seniorów RKJJS: Magdalena Albrecht oraz Szymon Borowski walczyło w zawodach German Open. Po zaciętych walkach oboje wywalczyli 7. miejsca. – Jestem bardzo zadowolony z występu zawodników na zawodach. Miałem podwójny stres, bo byłem w podwójnej roli – jako trener kadry narodowej Polski w Ju Jitsu, a zarazem trener klubowy. Warto dodać, że Paulina powtórzyła swój sukces z  poprzednich mistrzostwa Europy. Jest to niewątpliwie ogromy sukces – powiedziała Mariusz Wowra, trener rybnickich zawodników.