Srebro Julii Ziembickiej

03.10.2016 21:09 | 0 komentarzy | kozz

Pod koniec września w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików lekkiej atletyce. Uczniowie szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodnicy klubu MKS SMS Victoria Racibórz: Julia Ziembicka, Dominika Mitręga, Kacper Zawojski, Patryk Grzegorzewicz dzielnie walczyli o jak najlepsze rezultaty.

Julia Ziembicka, podopieczna Katarzyny Hyjek, odniosła największy sukces,  zdobywając wicemistrzostwo Polski, na dystansie 200m przez płotki (29.60). Drugiego dnia startowali już wszyscy zawodnicy. Julia Ziembicka, tym razem wystartowała na krótszym dystansie, 80m przez płotki i mimo szans wejścia do finału, zajęła XIII miejsce. Mimo pechowego biegu koleżanki, bardzo dobrze wystartował Kacper Zawojski w rzucie dyskiem – podopieczny Joanny Skalik. Kacper wywalczył ścisły finał, a w nim ustanowił 2 rekordy: swój własny i Szkoły Mistrzostwa Sportowego – 49.78m. Kolejną zawodniczką drużyny była Dominika Mitręga, która w pchnięciu kulą zajęła XI miejsce z wynikiem 10.60. Najmłodszy w drużynie, Patryk Grzegorzewicz, dla którego była to pierwsza poważna impreza sportowa, zajął XXIII miejsce na najbardziej obsadzonym dystansie 300m z wynikiem 38.11sek., trenerem zawodnika jest Piotr Morka. Występy na lekkoatletycznej arenie były bardzo udane, miejmy nadzieję, że ci zawodnicy równie dobrze będą startować w przyszłym roku, ale już w starszej kategorii wiekowej.