Polska - Armenia 2:1. Zagrał Glik i Wilczek [FOTO]

12.10.2016 09:50 | 1 komentarz | kozz

We wtorek na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski w piłce nożnej w ostatniej akcji rozstrzygnęła rywalizację spotkania z Armenią w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Kadra Nawałki pokonała grającą przez dłuższy czas w osłabieniu reprezentację Armenii 2:1. Decydującego gola w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobył Robert Lewandowski. Z naszej perspektywy cieszy pobyt na boisku jastrzębianina Kamila Glika, który rozegrał całe spotkanie oraz Kamila Wilczka z Wodzisławia Śląskiego, który wszedł na ostatnie dziesięć minut gry. Jak wyglądał wtorkowy mecz Polski z Armenią w obiektywnie Nowin zobaczysz w galerii.

Radość Roberta Lewandowskiego po golu w ostatniej akcji meczu / fot. Maciej Kozina

Gra podopiecznych trenera Adama Nawałki nie zachwycała. Owszem Polacy przeważali w całym spotkaniu, ale kilka razy goście z Armenii postraszyli ćwierćfinalistów zeszłych Mistrzostw Europy. W momencie gdy w 30. minucie gry czerwoną kartkę otrzymał Andonian z Armenii, wydawało się, że worek z bramkami się otworzy. Tak się stało po przerwie, najpierw piłkę do własnej bramki skierował Mkojan, ale już dwie minuty później Polacy dali się zaskoczyć golem Pizzeliego. Wynik 1:1 mimo przewagi liczebnej Polaków utrzymywał się niemal do samego końca. Ataki Polaków były bezradne wobec defensywanej postawy Ormian. Ostatecznie w piątej minucie doliczonego czasu gry Lewandowski ucieszył wszystkich polskich kibiców na warszawskim stadionie. Polacy dopisali zatem kolejne 3 punkty w tabeli i są wiceliderem swojej grupy eliminacyjnej.

Polska - Armenia 2:1 (0:0)

Hrajr Mkojan 48.-sam., Robert Lewandowski 90.+5. - Marcos Pizzelli 50.

Polska: Łukasz Fabiański - Jakub Błaszczykowski, Kamil Glik, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk (34. Paweł Wszołek) - Kamil Grosicki (70. Bartosz Kapustka), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Maciej Rybus - Łukasz Teodorczyk (85. Kamil Wilczek), Robert Lewandowski.

żółte kartki: Thiago Cionek, Błaszczykowski - Andonian, Beglarjan, Marcos Pizzelli.

czerwona kartka: Gaël Andonian (30. minuta, Armenia, za drugą żółtą).

sędziował: Ivan Kružliak (Słowacja).

widzów: 44 786.