Czwartek, 7 grudnia 2023

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Polska Liga Pływacka w H2Ostróg [FOTO]

14.10.2016 20:35 | 0 komentarzy | kozz

W piątek na basenie w H2Ostróg rozpoczęły się zmagania w ramach Polskiej Ligi Pływackiej. Do Raciborza przybyło blisko dwustu zawodników w tym olimpijczycy Alicja Tchórz, Paweł Juraszek i Tomasz Polewka. Zawody odbędą się także w sobotę.

Polska Liga Pływacka w H2Ostróg [FOTO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Racibórz do tej pory nie uczestniczył w tego typu zawodach. - Polski Związek Pływacki zaproponował, żebyśmy zorganizowali te zawody w Raciborzu. Obok walorów sportowych impreza wymaga także stosownego wkładu finansowego. Trzeba było trochę się "pogimnastykować", żeby dopiąć organizację tej imprezy do końca. Startuje blisko dwustu zawodników z Lublina, Łodzi, Wrocławia, Krakowa i Opola. Są też olimpijczycy - Alicja Tchórz, Paweł Juraszek i Tomasz Polewka - mówi prezes MKS-SMS Victoria Racibórz Sławomir Szwed.

Prezes chce pokazać naszą pływalnię przy Zamkowej także olimpijczykom. - Rozmawiałem z Alą Tchórz, to mówiła, że świetnie się jej tu pływa. Narzekała jedynie na słupki startowe, które w H2Ostróg nie są profesjonalne, tylko są na nich szorstkie nakładki. Mam nadzieję, że słupki uda się przebudować na profesjonalne. Racibórz ma ogromne tradycje w organizacji zawodów najwyższej rangi. Na basenie SMS-u, w czasach gdy nie było jeszcze tylu dobrych pływalni, robiliśmy mistrzostwa Polski seniorów, odbywały się międzynarodowe mecze pływackie, a Grand Prix raz w roku to był wręcz u nas obowiązek - stwierdził prezes Szwed.

Od pewnego czasu szef Victorii stara się, żebyśmy wrócili na pływacką mapę na Śląsku, a także w Polsce. - Cieszy mnie to, że mamy wielu sędziów pływackich z Raciborza, którzy dzięki takiej imprezie mogą się uczyć tego fachu. Jako gospodarze wystawiliśmy naszych pływaków, którzy startują poza konkursem, ale mogą porównać się z najlepszymi - zakończył.

Ludzie:

Sławomir Szwed

Sławomir Szwed

Trener pływacki, prezes MKS SMS Victoria Racibórz