Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Koszykarze Ofensywy Racibórz wygrali na inaugurację w Czeladzi

16.10.2016 10:19 | 0 komentarzy | kozz

Trzecioligowiec z Raciborza w bardzo dobrym stylu rozpoczął sezon w rozgrywkach koszykarskich. Podopieczni trenera Ksawerego Fojcika wygrali wyjazdowy mecz w Czeladzi 83:77 przez dwie kwarty tocząc wyrównany bój.

Pierwsza kwarta, która obfitowała w solidną skuteczność, zakończyła się jednopunktową przewagą gospodarzy. W drugiej części spotkania Ofensywa doprowadziła do remisu 46:46. Trzecia kwarta była bardzo dobra w wykonaniu raciborskich koszykarzy, którzy zdobyli 24 punkty przy zaledwie 7 rywala. Siedemnastopunktowa przewaga Ofensywy znacznie przybliżyła do inauguracyjnego zwycięstwa. Czwarta kwarta była najsłabsza dla podopiecznych trenera Fojcika, ale przewaga, którą zdobyli w trzeciej wystarczyła do końcowego zwycięstwa 83:77. Najlepsi na boisku w raciborskiej drużynie byli Damian Półtorak i Damian Dziwoki, którzy łącznie zdobyli 35 punktów. Kolejny mecz Ofensywa rozegra za tydzień w Gliwicach.

MCKS Czeladź - Ofensywa Racibórz 77:83 (29:28, 17:18, 7:24, 24:13)

OFENSYWA: Dawid Dereń 0, Emil Szwed 8, Damian Dziwoki 17, Patryk Szklarz 9, Kamil Janko 11, Adam Zwierzyna 2, Łukasz Kamiński 12, Daniel Atłachowicz 4, Marek Szalc 0, Maciej Brudziana -, Damian Półtorak 18, Bartłomiej Sosin 2.