Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Forteca Świerklany wygrała w Rybniku

17.10.2016 14:07 | 0 komentarzy | pm

W spotkaniu na szczycie Wojewódzkiej Ligi Młodzików Młodszych, Forteca Świerklany pokonała RKP ROW Rybnik 2-1. Podopieczni Bogdana Cichego dzięki tej wygranej powrócili na fotel lidera wśród ekip U-12.

Niedzielny mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy i kto wie, jak potoczyłyby się jego losy, gdyby świetną sytuację w 5. min. wykorzystał Tomasz Misiło. Niestety dla rybniczan strzał z linii bramkowej wybił Oskar Misala. Przewaga gości uwidoczniła się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw strzał w poprzeczkę, z rzutu wolnego, zanotował Kacper Tetla. Niedługo potem znakomitym wykończeniem akcji popisał się kapitan Fortecy Miłosz Misala, który w sytuacji sam na sam z Karolem Salamonem przelobował bramkarza RKP. Kilka minut później solową akcję zakończoną celnym plasowanym strzałem przeprowadził Michał Goraus. W drugiej połowie rybniczanie zdołali zdobyć bramkę kontaktową - jej strzelcem został Łukasz Baron, ale było to wszystko na co tego dnia pozwolili ekipie trenera Krzysztofa Podleśnego goście. W końcówce meczu groźnie strzelali Nikodem Juraszczyk oraz Kacper Myrta, ale nie zdołali pokonać bramkarza Świerklan. Po wygranej Forteca zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 13 punktami, RKP ROW plasuje się na miejscu czwartym z 9 oczkami.
Maciej Węgrzyn

RKP ROW Rybnik - LKS FORTECA Świerklany 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Miłosz Misala, 0:2 Michał Goraus, 1:2 Łukasz Baron

RKP ROW: Karol Salamon - Kacper Myrta, Piotr Reclik, Piotr Słabkowski, Piotr Salamon, Olaf Sobik, Łukasz Baron, Tomasz Misiło, Nikodem Juraszczyk oraz Szymon Dudek, Bartłomiej Bućko, Michał Zdunowski, Adam Miketa

LKS: Artur Gajda, Gabriel Węgrzyn – Oskar Misala, Maciej Juraszczyk, Wojciech Prusakowski, Kacper Tetla, Miłosz Misala, Wojciech Żymełka, Kacper Szotowicz, Mateusz Kołodziejczyk oraz Mateusz Ćwiek, Paweł Raczyński, Dawid Sowa, Karol Smyczek, Mateusz Wziętek

Młodziki młodsze D2 – III Liga Wojewódzka (Podokręg Rybnik i Racibórz)

Wyniki VII kolejki (15/16.10.2016)

• Jastrzębie – Unia Racibórz 1:1 (0:1)
  • Silesia Rybnik – Odra Centrum Wodzisław Śląski 0:4 (0:2)
  • RKP Rybnik – Forteca Świerklany 1:2 (0:2)