Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

W boisko Unii Racibórz trzeba zainwestować ponad milion złotych

20.10.2016 08:22 | 0 komentarzy | ma.w

Klub, który pokonywał warszawską Legię gdy grał w ekstraklasie, korzysta z przestarzałego stadionu. W ciągu 2-3 lat obiekt ma przejść generalny remont. 19 października zwiedzili go radni miejscy, od których zależy czy magistrat da na ten cel pieniądze.

W boisko Unii Racibórz trzeba zainwestować ponad milion złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wizyta była krótka. Członkowie komisji oświaty obejrzeli płytę boiska, jego zaplecze i remontowane szatnie. Przy okazji dowiedzieli się jak dobrze stadion jest skomunikowany z ul. Rybnicką, skąd dojeżdżają ciężarówki pracujące przy przebudowie obiektu. Ze Srebrnej znikną skarpy otaczające boisko, a w ich miejsce mają się pojawić małe, treningowe place gry. Grupę radnych i prezydenta oprowadzał po kompleksie sportowym Unii działacz klubu Marian Kotala. Poinformował m.in. o tym, że nowe szatnie klubowe spełniają normy wyznaczone przez PZPN drużynom trzecioligowym.

W zwiedzaniu stadionu, który teraz jest placem budowy, nie wzięli udziału wszyscy rajcy. Andrzej Rosół czekał na kolegów z rady w urzędzie. Gdy dyskutowano o przyszłości stadionu pytał czy jest tam jakiś klub. Przewodniczący komisji oświaty Paweł Rycka, były piłkarz Unii, tak się zdziwił pytaniem Rosoła, że prosił by dziennikarze pominęli ten wątek w relacjach z posiedzenia. Radnego znanego z zamiłowania do muzyki bronił prezydent Mirosław Lenk, twierdząc, że ten ma prawo nie wiedzieć o Unii.

W paroletniej wizji dla stadionu przy Srebrnej ma on mieć nowe ogrodzenie; odnowione lub nowe zadaszenie trybun; oświetlenie treningowe i parking wewnętrzny. Poza tymi pracami mówi się o ulokowaniu tu boiska ze sztuczną nawierzchnią. Szacunkowy koszt całości (ale bez boiska) wynosi 1,3 mln zł. Urząd liczy na pozyskanie pieniędzy pozabudżetowych.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.