Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Złoty dzień Polonii Rybnik (ZDJĘCIA)

22.10.2016 20:27 | 0 komentarzy | pm

Znakomicie w pierwszym dniu mistrzostw Polski seniorów w judo zaprezentowali się judocy z Rybnika.

Złoty dzień Polonii Rybnik (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomimo różnych zawirowań organizacyjnych w rybnickim judo, forma zawodników z Rybnika nadal jest znakomita. W odbywających się właśnie mistrzostwach Polski seniorów, rybniczanie – w pierwszym dniu, wywalczyli 3 medale, w tym dwa złote.

Z punktu widzenia rybnickiego kibica najciekawiej było w rywalizacji kobiet w wagach 52 i 57 kg. W tej pierwszej, o kolejny medal MP, walczyła Agata Perenc z Polonii Rybnik. Jeszcze kilka dni temu, nie było wiadomo czy rybniczanka w mistrzostwach w ogóle wystartuje, wszystko w związku z kontuzją. Na szczęście udało się wygrać z czasem i Perenc dotarła do finału. W nim zmierzyła się z odwieczną rywalką w wadze 52 kg, czyli Karoliną Pieńkowską. W regulaminowym czasie walki, nie udało wyłonić się lepszej zawodniczki. W dogrywce lepsza okazała się Perenc i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium.

Jeszcze ciekawiej było w wadze 57 kg. Tu startowała Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik i Anna Borowska z Kejza Team Rybnik. Obie zawodniczki dotarły do półfinału. Kowalczyk pokonała w nim Beatę Pepera i awansowała do finału mistrzostw Polski seniorów, a przypomnijmy, że ta zawodniczka to wciąż juniorka. Jej rywalką w boju o złoto była Anna Dąbrowska z Wrocławia. Zawodniczka, która w drugim półfinale, po dogrywce, pokonała Annę Borowską, ubiegłoroczną wicemistrzynię Polski. Borowskiej pozostała więc walka o brązowy medal. W nim zawodniczka Kejza Team Rybnik zwyciężyła Magdalenę Zbrzyzną i wywalczyła brąz. Julia Kowalczyk w finale uporała się z Anną Dąbrowską i wywalczyła swój pierwszy złoty medal w seniorskich MP. Podczas tej imprezy w roli trenerów najlepszych zawodników Polonii Rybnik debiutowali Ariel Kuśka i Marian Tałaj.

Złoty medal wywalczył także Adrian Wala, wychowanek Polonii Rybnik, który obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Katowice, czyli gospodarza imprezy.

To nie koniec emocji związanych z udziałem rybnickich zawodników. Jutro o swój trzeci złoty medal w seniorach powalczy bowiem Piotr Kuczera z Kejza Team Rybnik.

Kobiety, 52 kg

1. Perenc Agata, Polonia Rybnik

2. Pieńkowska Karolina, AZS UW Warszawa

3. Karkoszka Monika, KS AZS AWFiS Gdańsk

3. Smorzewska Dorota, UKS Judo Sensei Płock

5. Rerutko Żaneta, AZS UW Warszawa

5. Skupień Patrycja, KS "Gwardia" Łódź

7. Gdańska Barbara, Gwardia Bielsko-Biała

7. Giec Magdalena, KS Budowlani Sosnowiec

Kobiety, 57 kg

1. Kowalczyk Julia, Polonia Rybnik

2. Dąbrowska Anna, MKS Juvenia Wrocław

3. Borowska Anna, KS "Kejza Team" Rybnik Rybnik

3. Chróścielewska Monika, KS AZS AWFiS Gdańsk

5. Pepera Beata UKS Judo Wolbrom

5. Zbrzyzna Magdalena KS AZS AWFiS Gdańsk

7. Dobrowolska Martyna, AZS UW Warszawa

7. Mróz Dominika, Klub Judo DRAKO Warszawa