Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Koszykarze Ofensywy wygrali w Gliwicach

22.10.2016 21:36 | 0 komentarzy | kozz

Drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu odnieśli koszykarze trzecioligowej Ofensywy Racibórz. Podopieczni trenera Ksawerego Fojcika wygrali w Gliwicach 67:49.

Po wygranej w Czeladzi, raciborscy koszykarze pojechali do Gliwic jak po swoje. Ofensywa w pierwszej kwarcie narzuciła swój styl gry, co skutkowało także korzystnym wynikiem na tablicy. Druga kwarta była dużo gorsza w wykonaniu raciborzan, a gospodarze wyrównali stan meczu. Zdecydowanie najlepiej Ofensywa zaprezentowała się zaraz po przerwie, gdzie rozbiła rywala w trzeciej kwarcie aż 24:7. W ostatniej odsłonie raciborski trzecioligowiec pilnował korzystnego wyniku i dowiózł go do końca, zwyciężając 67:49, tym samym odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Przypomnijmy, że poprzedni sezon koszykarze Ofensywy Racibórz zakończyli z dwoma zwycięstwami. Ten sezon zapowiada się dużo lepiej. Kolejny mecz raciborscy koszykarze rozegrają w niedzielę (30 października) o godzinie 17.00 w Arenie Rafako. Przeciwnikiem będzie zespół AZS Katowice II.

KS Gliwice - Ofensywa Racibórz 49:67 (11:20, 17:8, 7:24, 14:15)

OFENSYWA: Dawid Dereń 3, Emil Szwed 13, Damian Dziwoki 10, Patryk Szklarz 20, Kamil Janko 2, Łukasz Kamiński 4, Daniel Atłachowicz 3, Marek Szalc 5, Damian Półtorak 2, Bartłomiej Sosin 5.