Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Jedność z Jejkowic bezlitosna dla Gotartowic [ZDJĘCIA]

23.10.2016 20:55 | 0 komentarzy | pm

Pomimo, że gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

W Jejkowicach spotkały się dwie drużyny, sąsiadujące ze sobą w tabeli rozgrywek A klasy podokręgu Rybnik. Przed spotkaniem trudno było więc wskazać faworyta. Potwierdziła to pierwsza połowa, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Roberta Mazelanika objęli prowadzenie w 47. minucie. W 80. na 2:0 podwyższył Wojciech Dudek. Ten sam zawodnik było bohaterem wydarzeń z minuty 86. Wtedy to otrzymał dwie żółte kartki i w efekcie, za niesportowe zachowanie, musiał opuścić murawę. Pomimo to, jego koledzy podwyższyli jeszcze prowadzenie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem do siatki Gotartowic – drugi raz – trafił Mazelanik. Gospodarze mogli się więc cieszyć ze zwycięstwa 3:0. To pozwoliło na awans na 10. miejsce w ligowej tabeli. Sygnały są dwa oczka niżej.

Jedność Jejkowice – Sygnały Gotartowice 3:0 (0:0)

Bramki: Robert Mazelanik (47., 89.), Wojciech Dudek (80.)

Jejkowice: Michał Podolak, Wojciech Guzy, Szymon Adam, Dawid Lewandowski, Krzysztof Wypchoł, Daniel Gołofit (60. Kamil Kapłonek), Artur Mościcki, Grzegorz Piełka, Wojciech Dudek, Mateusz Paprotny (70. Piotr Szymura), Robert Mazelanik. Rezerwa: Marek Dudka, Szymon Szczyrba.

Gotartowice: Adrian Gorzko, Łukasz Sznabel, Marcin Hulim, Adam Kręcisz, Krzysztof Sitarz, Michał Gruszka, Artur Buchta, Kamil Kulik, Łukasz Kuciej, Leszek Romański, Rafał Syrek.

Czerwona kartka: Wojciech Dudek (86.)