środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Zbyszek pchał do biegu

23.10.2016 22:07 | 0 komentarzy | art

Na ścieżkach, wijących się pośród pól i łąk, na pograniczu Wodzisławia, Marklowic i Połomi po raz 8. rozegrana została impreza biegowo-kijkowa „Ja i Maraton”. Pierwszy raz jej patronem był Zbigniew Marszałkowski, zmarły przed 4 miesiącami prezes Formy Wodzisław, która od początku jest organizatorem tego wydarzenia. - To właśnie Zbyszek pchał mnie dziś do przodu - mówił na mecie Krzysztof Szyrocki, jeden z uczestników zmagań. 

Zbyszek pchał do biegu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzięło w nich udział 128 zawodników, z czego aż 29. zdecydowało się na pokonanie trasy maratonu. Do pokonania mieli 6 pętli o długości 7 km każda. Zwycięzcą 8. edycji "Ja i Maraton im. Zbigniewa Marszałkowskiego" został 51-letni Artur Roczkowski, zawodnik reprezentujący SBD Energetyk Rybnik. Podmokłą, błotnistą trasę maratonu pokonał w czasie 3:14:36. Co ciekawe jego zwycięstwo na 7 km przed końcem biegu nie wydawało się oczywiste. Prowadził Wojciech Holona. Zawodnik klubu Opel Team Active miał nad Roczkowskim taką przewagę, że jego prowadzenie na jedno okrążenie przed końcem wydawało się niezagrożone. Kibice bardziej zastanawiali się nad tym, kto zajmie 3. lokatę, bo Paweł Nalepka tylko nieznacznie wyprzedzał Adama Badurę. Ostatecznie do przetasowań doszło na dwóch pierwszych pozycjach. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwszy na mecie zameldował się Roczkowski, a dopiero niespełna trzy minuty za nim na metę wpadł Holona ( (jego czas to 3:17:25). - Wyprzedziłem rywala jakieś 2 kilometry przed metą - opowiadał Roczkowski, który na finiszu zachował po prostu więcej sił. Linię mety, tradycyjnie dla siebie przekroczył... idąc na rękach. Trzeci był Nalepka. Zawodnikowi Formy Wodzisław pokonanie trasy maratonu zajęło 3:28:09. Czwarty był Badura, kolejny zawodnik Formy. Jego czas to 3:35:37. Miejsce 5. zajął Marek Grycman z Turzy (3:43:19), a 6. był kolejny zawodnik Formy Janusz Magiera (3:47:54). 

Wśród pań najszybciej maraton pokonała Małgorzata Rencz. Zawodniczka z Orzesza pokonała trasę w czasie 3:59:09. Z półmaratonem najszybciej poradził sobie Adam Koloska. Zawodnik Formy 21 km pokonał w czasie 1:37:37. Z kolei Paweł Mencewicz, kolejny reprezentant Formy wygrał zmagania nordic walking na dystansie 21 km. Jego czas to 2:27:43.