Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Forteca nadal nie zdobyta [ZDJĘCIA]

24.10.2016 20:48 | 0 komentarzy | pm

W rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzików Młodszych (U-12) Forteca Świerklany pokonała MOSiR Jastrzębie Zdrój 3:1, zachowując fotel lidera oraz miano jedynej niepokonanej na własnym boisku drużyny.

Mecz pomiędzy ekipami młodych graczy z Świerklan i Jastrzębia stał na wysokim poziomie. Gospodarze już w pierwszej połowie wypracowali dwubramkową przewagę, dzięki której mogli kontrolować przebieg spotkania. Wynik otworzył Kacper Szotowicz, który wykorzystał fakt, że bramkarz gości wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Pawła Raczyńskiego. Kolejny gol to zasługa Michała Gorausa, który po solowej akcji i mimo asysty dwóch obrońców zdołał strzałem sprzed pola karnego umieścić piłkę tuż przy słupku. W drugiej połowie również oglądaliśmy dwa gole - najpierw rajdem popisał się Miłosz Misala, którego strzał trafił w poprzeczkę ale dobitka Szotowicza była już skuteczna. Ekipa z Jastrzębia zrewanżowała się jednym trafieniem - Dawid Kania wykorzystał podanie w uliczkę i wpakował piłkę w okienko bramki Fortecy. Cichym bohaterem spotkania był defensywny pomocnik gospodarzy - Wojciech Żymełka, który rozbijał większość ataków ekipy z Jastrzębia i sam inicjował ataki drużyny trenera Bogdana Cichego. Do zakończenia rozgrywek WLM pozostały już tylko dwie kolejki. W grze o awans do I Ligi Wojewódzkiej liczą już właściwie tylko dwa zespoły - Forteca Świerklany oraz Odra Centrum Wodzisław Śl. Ekipa z Jastrzębia Zdroju ma już tylko matematyczne szanse awans do I ligi.