Zwycięstwo ZAKSY w Radomiu

26.10.2016 22:32 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali w środę w wyjazdowym pojedynku V kolejki PlusLigi z Czarnymi Radom. Drużyna prowadzona przez trenera Ferdinando De Giorgi zwyciężyła 3:1.

Pierwszy set siatkarze z Kędzierzyna wygrali 25:22, w drugim poszło jeszcze łatwiej i zawodnicy ZAKSY zwyciężyli 25:20. Trzecia odsłona należała do gospodarzy. Czarni prowadzili nawet już pięcioma punktami, jednak kędzierzynianie pod koniec seta dogonili rywala nawet na jeden punkt. Ostatecznie zespół z Radomia wygrał seta 25:23. Czwarty set od początku był pod kontrolą siatkarzy ZAKSY, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę. Wygrali go 25:19. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dopisała na swoje konto kolejne trzy punkty i awansowała na drugą lokatę w PlusLidze wyprzedzając o dwa punkty swojego najbliższego rywala - Jastrzębskiego Węgla. Mecz ZAKSA - Jastrzębski w najbliższą sobotę o godzinie 20, w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 20:25, 25:23, 19:25)