Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Wielkie emocje w Kędzierzynie! ZAKSA pokonała Jastrzębskiego Węgla po przedłużonym tie-breaku [FOTO]

29.10.2016 19:58 | 0 komentarzy | kozz

W hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu w sobotni wieczór odbyła się rywalizacja na szczycie siatkarskiej PlusLigi. Liderująca w tabeli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała lokalnego rywala, Jastrzębskiego Węgla, który zajmował trzecią lokatę.

Radość Pawła Zatorskiego po jednej z udanych akcji ZAKSY / fot. Maciej Kozina

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:21, 20:25, 25:16, 25:27, 22:20)

Wyjściowe składy:

ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (L). Ponadto: Witczak, Bociek, Semeniuk, Pająk, Banach, Czarnowski.

Jastrzębski: Muzaj, Kosok, Boruch, Touzinsky, Kampa, Oliva, Popiwczak (L). Ponadto: Strzeżek, Gil, Ernastowicz, Derocco, Sobala, Gdowski, Bachmatiuk.

1. set od początku był pod kontrolą gospodarzy. Siatkarze ZAKSY wygrali go pewnie, potwierdzając, że to oni są faworytem meczu. W drugim secie przebudzili się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy od połowy seta zaczęli powiększać swoją przewagę, której nie oddali do końca seta. Trzecia odsłona to znów koncert ZAKSY. Błyskotliwe ataki podopiecznych De Giorgi sprawiły, że kędzierzynianie dosyć szybko zdobyli znaczącą, bo siedmiopunktową przewagę. Mistrzowie Polski dowieźli ją do końca i na tablicy widniał wynik 2:1 dla gospodarzy. Na początku czwartego seta wykrystalizowała sie drobna przewaga Jastrzębskiego, ale w jego połowie ZAKSA odrobiła straty i prowadziła jednym punktem. Następnie to goście zdobyli 3 punkty pod rząd i dwupunktowa przewaga była ich udziałem. Mecz się wyrównał i na tablicy wynik szedł punkt za punkt. W grze na przewagi lepszy Jastrzębski. Tie-breaka lepiej rozpoczęli goście prowadząc nawet trzema punktami. Siatkarze zamienili się stronami przy dwupunktowej przewadze Jastrzębskiego. Batalia wyrównała się do stanu 9:9. Następnie to Jastrzębski ponownie objął dwupuntkową przewagę. Mecz rozstrzygnięto w grze na przewagę, którą wygrała ZAKSA 22:20!