AZS Rafako wygrywa pierwszy mecz w sezonie z Radlinem 3-2! [FOTO]

29.10.2016 19:57 | 4 komentarze | MK

W sobotę o godzinie 17.00 w raciborskiej Arenie Rafako siatkarze drugoligowych AZS Rafako Racibórz i Górnika Radlin rozegrali derby. W pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się Raciborzanie.

Pierwszy set po wyrównanej grze obu drużyn i lepszej końcówce Górnika padł łupem drużyny z Radlina 25-22, która wyszła  na prowadzenie 1-0.

W drugim secie siatkarze AZS Rafako pokazali potencjał. Już na początku seta rozgrywający Zasłonka świetną serią zagrywek doprowadził do stanu 7-1 dla Raciborzan. Siatkarze AZS-u kontynuowali dobrą grę utrzymując przewagę, zdemolowali przeciwnika zagrywką i wygrali seta 25-13.

Trzeci set to zacięty początek oraz utrzymujące się 2-punktowe prowadzenie drużyny z Radlina. W końcówce seta przy wyniku 24-22 Raciborzanie zerwali się do walki i doprowadzili do remisu 24-24. Potem kibice w Arenie Rafako obejrzeli kilkanaście setboli dla obydwu drużyn. Ostatecznie po błędzie AZS-u w ataku, Radlin wygrał seta 36-34. Wynik na tablicy 2-1 dla Górnika Radlin.

W czwartym secie Rafako odskoczyło na początku seta na 8-5. Przy stanie 13-13 w spornej sytuacji i przyznaniu piłki przez sędziego dla Radlina, po protestach zawodników, drużyna z Raciborza została ukarana czerwoną kartką i stratą punktu. Wynik na tablicy brzmiał 14-13. To podziałało motywująco na siatkarzy raciborskich, którzy pokazali moc we wszystkich elementach i zwyciężyli w czwartym secie 25-19, remisując  2-2 w setach.

Początek tie-breaka to prowadzenie AZS Rafako 3-1. Po serii błędów Górnik Radlin odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 4-3. Po kilku akcjach przy zmianie stron siatkarze z Radlina prowadzili 8-7. Kolejne akcje to gra punkt za punkt i remis 9-9, a potem 11-11. W końcówce Górnik wyszedł na prowadzenie 14-12 i wydawało się, że zakończy meczy zwycięstwem. Raciborzanie chcieli jednak wygrać koniecznie mecz przez własną publicznością. Najpierw doprowadzili do wyniku 14-14,  a potem wygrali dwie kolejne akcje i zwyciężyli 16-14. Po ponad dwóch godzinach walki mecz zakończył się zwycięstwem AZS Rafako Racibórz 3-2.

To pierwsze zwycięstwo AZS-u w tym sezonie. Przypomnijmy, że raciborscy siatkarze źle rozpoczęli sezon przegrywając pięć meczów. Górnik Radlin ma na koncie dwa zwycięstwa w tym jedno po tie-breaku.

KS AZS Rafako – Górnik Radlin 3:2 (22-25, 25-13, 34-36, 25-19, 16-14)