środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Czernica lepsza od Rydułtów w meczu derbowym

31.10.2016 06:31 | 5 komentarzy | pm

Sporo emocji dostarczył derbowy mecz pomiędzy Zameczkiem Czernica, a Naprzodem Rydułtowy. Gospodarze po koncertowo rozegranej pierwszej połowie prowadzili 3:0. Po przerwie Naprzód strzelił dwie bramki, ale na więcej nie było go stać i ze zwycięstwa cieszyła się Czernica.

Czernica lepsza od Rydułtów w meczu derbowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsi okazję na gola mieli goście, ale strzał głową Sebastiana Pielczyka obronił Radosław Kalisz. Od tej chwili inicjatywę przejęli miejscowi, a efekt przyszedł w 23. minucie, kiedy to Krzysztof Łaciok dobił sparowany przez bramkarza Naprzodu strzał Łukasza Reinharda. W 31. minucie Czernica podwyższyła prowadzenie. Po krosowym podaniu Bartosza Kuciela do Norberta Franke piłkę bezskutecznie próbował przechwycić wychodzący z bramki Kamil Jurecki i napastnik gospodarzy z ostrego kąta posłał ją do pustej bramki. W 35. minucie było już 3:0. Z rzutu wolnego z prawej strony piłkę wrzucał Radosław Żbikowski, ta trafiła na głowę Patryka Dudzińskiego, który umieścił ją w siatce. Czernica nie zamierzała na tym poprzestać, ale Dudziński i Kuciel trafiali w poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy mocniej zaatakował Naprzód i już po dwóch minutach gry zdobył gola. Po wrzutce z rzutu wolnego głową w siatce piłkę umieścił Krzysztof Śleziak. Po jego dwóch kolejnych nieudanych próbach tempo meczu jednak mocno spadło, a kibiców rozruszał dopiero strzał Dudzińskiego z rzutu wolnego i obrona Jureckiego. Od tej pory na boisku głównie królowały faule, złośliwości i wzajemne pretensje. W 90. minucie Śleziak zdobył kontaktowego gola, kiedy to po prostopadłym podaniu uprzedził bramkarza miejscowych i wpakował piłkę do siatki. Na więcej gości jednak już nie było stać i w efekcie z derbowego zwycięstwa 3:2 mogła się cieszyć Czernica, która po dwóch porażkach w poprzednim sezonie z rywalem zza miedzy, przełamała złą passę.

LKS Zameczek Czernica - KS Naprzód Rydułtowy 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 - Krzysztof Łaciok (23.), 2:0 - Norbert Franke (31. asysta Bartosz Kuciel), 3:0 - Patryk Dudziński (35. asysta Robert Żbikowski) – 3:1 - Krzysztof Śleziak (47., 90.)

Czernica: Radosław Kalisz - Krzysztof Łaciok (25. Tomasz Przeliorz), Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń, Radosław Żbikowski – Radosław Olszyna, Artur Łaciok - Bartosz Kuciel, Patryk Dudziński, Łukasz Reinhard - Norbert Franke (85. Przemysław Warło).

Rydułtowy: Kamil Jurecki - Patryk Bielica (90. Rafał Kotala), Dawid Klima, Patryk Margeciok, Adam Wita (75. Marcin Tlon), Grzegorz Brzoska, Kamil Elias, Łukasz Hanschuh, Mateusz Mazur (46. Mateusz Wolski), Sebastian Pielczyk, Krzysztof Śleziak.