Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Judocy z Wodzisławia Śląskiego na mistrzostwach w Rybniku

02.11.2016 10:37 | 0 komentarzy | kozz

"Nie piję, nie palę, zdobywam medale" - takim mottem kierują się młodzi judocy z Wodzisławia Śląskiego, którzy kolejny raz wracają z zawodów z workiem medali.

Judocy z Wodzisławia Śląskiego na mistrzostwach w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czasie, kiedy ich rówieśnicy mogą ulegać pokusom współczesnego świata, oni postanowili sięgnąć w życiu po coś więcej - trenując w pocie czoła i zmagając się z własnymi słabościami, postępują w myśl podstawowej zasady judo, którą jest dążenie do doskonałości.

W minioną sobotę, 29.10, podopieczni Sandry Pniak, wodzisławskiej zawodniczki i trenerki judo, wzięli udział w Judo Day - Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Rybnika organizowanych z okazji Światowego Dnia Judo. Do startu w II edycji rybnickich zawodów przystąpiło dwudziestu młodych zawodników trenujących pod okiem naszej mistrzyni. Aż osiemnastu z nich udało się stanąć na podium i wywalczyć medale, jednak - jak podkreśla trenerka - cała dwudziestka zasługuje na ogromne brawa za swoją waleczność i zaangażowanie. - Udział w zawodach to ogromny stres i wyzywanie dla doświadczonych zawodników, a co dopiero dla początkujących judoków. Tym większe brawa dla nich, nie tylko za sukcesy, ale przede wszystkim za to, że nie boją się tych wyzwań podejmować - dodaje Sandra Pniak.

Ogromne podziękowania należą się także władzom Miasta Wodzisław Śląski oraz rodzicom młodych zawodników, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i wspierali naszych judoków w dniu zawodów. Zarówno młodym zawodnikom, jak i trenerce gratulujemy tak ogromnego sukcesu.

Wyniki:

ZŁOTO

- Adrian Stefański

- Antoni Rychold

- Hanna Kwaśniewska

SREBRO

- Alicja Neugebauer

- Tymoteusz Klima

- Weronika Wieliczko

- Oliwier Orzechowski

BRĄZ

- Zosia Zdziebło

- Marta Buda

- Paweł Baran

- Bartosz Wiśniewski

- Tymoteusz Chucherko

- Maksymilian Herc

- Jan Olfans

- Jagoda Wojtaś

- Angelika Strączek

- Łukasz Więcław

- Jakub Doliński

Ogromne brawa należą się również dla zawodników, którzy otarli się o medale a byli to Marek Brzeziński oraz Kamil Pukowiec.