środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Jastrzębski Węgiel ograł Resovię! Świetny Muzaj i Oliva [FOTO]

04.11.2016 22:22 | 0 komentarzy | kozz

W meczu rozpoczynającym siódmą kolejkę spotkań siatkarskiej PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzył się w swojej hali z liderem rozgrywek, Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie pokonali lidera PlusLigi 3:1!

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:20).

1. set

Lepiej w spotkanie weszli siatkarze Resovii, którzy prowadzili już 5:2. Sytuacja zmieniła się gdy trener gospodarzy wziął czas, a na zagrywkę wszedł Oliva. Przy jego zagrywkach siatkarze z Rzeszowa nie radzili sobie z przyjęciem, a dwie z serwowanych piłek przez Olivę kończyły się asami. Jastrzębski objął prowadzenie 8:6. Gospodarze powiększyli przewagę do stanu 12:9, ale siatkarze Asseco wyrównali po 13. Przy prowadzeniu Jastrzębskiego 17:15 na zagrywkę znów wszedł Oliva, a w połączeniu ze świetnie pracującym blokiem w którym brylował Touzinsky efektem było prowadzenie siatkarzy z Jastrzębia 21:15. Do zawodników, którzy zaliczyli asa serwisowego dopisać można było rezerwowego Wojciecha Sobalę. Jastrzębianie piłkę setową mieli już przy stanie 24:17. Świetnie dysponowany Oliva zakończył go atakiem ze środka i Jastrzębski Węgiel prowadził z Resovią 25:17.

2. set

Drugi set lepiej rozpoczął się dla Jastrzębskiego, głównie dzięki nieporozumieniom w ekipie Resovii, nieumniejszając świetnym blokom Borucha, Olivy i zagrywkom Kosoka. Gospodarze prowadzili już 7:1! Fragment przy zagrywce Schoepsa nie sprawił, aby Resovia zbliżyła się do Jastrzębskiego. Ataki Muzaja ponownie powiększały przewagę jastrzębian. Gospodarze prowadzili 11:5. Goście nadrobili nieco straty po tym jak na zagrywce był Nowakowski. Kontyunowali swoją pogoń, gdy piłki zagrywał Tichacek (13:11). Ataki Muzaja i Olivy dały czteropunktową przewagę gospodarzom (17:13). Muzaj wciąż w dobrej formie zdobywał punkty w ataku, ale Resovia stopniowo odrabiała straty (20:18). W końcówce punkt znów zdobył Oliva. Ten sam zawodnik zakończył drugiego seta przy stanie 25:21.

3. set

Resovia zaczęła lepiej. Świetnie na zagrywce spisywał się Rossard i goście prowadzili 4:1. Oliva do spółki z Boruchem w bloku i Muzaj serwując asa nie pozwolili na ucieczkę siatkarzom Resovii i bylo 4:4. Później miał miejsce festiwal błędów. Obie ekipy się myliły, a rezultat oscylował wokół remisu (7:7, 10:10). Nowakowski w Resovii na zagrywce odrzucił jastrzębskich siatkarzy od siatki i goście prowadzili 14:11. Bezpieczna - trzypunktowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się mimo dobrych ataków Kosoka i Olivy. Atak ze środka Sobali i błąd po stronie Resovii zmusił trenera Kowala do wzięcia czasu (18:19). Jastrzębianie doprowadzili do wyrównania po ataku Muzaja. Wcześniej jednak świetną robotę wykonał Oliva (19:19). Świetny atak Muzaja dał prowadzenie Jastrzębskiemu Węglowi (21:20). Resovia po przerwie zdobyła trzy punkty z rzędu (21:23). 22 punkt ponownie zdobył Muzaj, jednak później jego dwa ataki były nieskuteczne i to Resovia zdobyła punkt na wagę piłki setowej (22:24). Touzinsky przebił się przez blok i zdobył 23 punkt. Później poszedł na zagrywkę i zepsuł, co dało wygraną w tym secie drużynie gości (23:25).

4. set

Zdecydowanie początek należał do siatkarzy Resovii. Po stronie gości wyróżniali sie Lemański, Perrin i Nowakowski (4:7). Gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu w tym dwa Muzaj (8:7). W kolejnych minutach seta obie ekipy szły punkt za punkt. W zespole Jastrzębskiego w ataku brylował oczywiście nie kto inny jak Maciej Muzaj. Blokiem punkt zdobyli także Kampa do spółki Kosokiem. Po stronie gości asem serwisowym popisał się Rossard, żeby zaraz kolejną zagrywkę zepsuć. Rywalizacja nadal toczyła się punkt za punkt aż do momentu gdy blokiem zapunktował Touzinsky z Kosokiem, a Muzaj dorzucił kolejny punkt z ataku (17:14). Kosok z Muzajem nie porozumieli się co do tego kto ma podbić piłkę i Resovia zbliżyła się na punkt (17:16). Oliva ze środka, później z lewej flanki i Jastrzębski znów miał trzy oczka przewagi. Przewaga się powiększała, bo goście zaatakowali w aut (20:16). Trener gości wziął challenge, więc wynik brzmiał 19:17. Chwilę później goście zepsuli zagrywkę i znów były trzy punkty przyewagi. Następnie skutecznie po bloku zaatakował Oliva. Dla Resovii ze środka punkt zdobył Ivović (21:19). Oliva ponownie po bloku w aut i punkt dla Jastrzębskiego (22:19). Trzypunktowa przewaga wciąż się utrzymywała. Powiększyła się do czterech po ataku Muzaja. Piłkę meczową atakiem ze środka skończył Touzinsky. Jastrzębski Węgiel pokonał lidera PlusLigi 25:20. MVP został wybrany Oliva.

Wyjściowe składy:

Jastrzębski: Maciej Muzaj, Grzegorz Kosok, Damian Boruch, Scott Touzinsky, Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva, Jakub Popiwczak (L).

Resovia: Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, John Gordon Perrin, Marko Ivović, Thibault Rossard, Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek (L).