Przyszłość wygrała po golach Kucharskiego [FOTO]

06.11.2016 13:08 | 0 komentarzy | art

Przyszłość Rogów pokonała 3:1 Polonię Łaziska. Wynik nie odzwierciedla jednak tego co działo się na boisku. Przyjezdni byli co najmniej równorzędnym rywalem dla Przyszłości. Ale to miejscowi mieli w składzie Kamila Kucharskiego, który zdobył dla nich wszystkie trzy gole.

Kamil Kucharski (z prawej) okazał się katem Polonii Łaziska

Napastnik Przyszłości rozpoczął swój strzelcki festiwal w 8. minucie, kiedy sfinalizował podanie Kamila Benauera. Miejscowi z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo, bo już w 14. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił kapitan Polonii Seweryn Grodzki.

Po golu wyrównującym gra wyraźnie "siadła" i kibice przez długie minuty byli świadkami niewielu ciekawych zagrań. Co ciekawe ciut lepsze wrażenie sprawiali, niżej notowani piłkarze z Łazisk. Niemal każdy wykonywany przez nich stały fragment gry siał spore zamiesznie w szeregach defensywy Przyszłości. Tak czy inaczej pierwsza połowa nie należała do porywających.

Za to między 49. a 64. minutą kibice obejrzeli wreszcie kawał solidnego jak na 6. ligę futbolu. Dwukrotnie prowadzenie powinni objąć przyjezdni. Najpierw w 49. minucie po składnej akcji z prawej flanki Artur Grabiec z 5. metrów posłał piłkę obok słupka, a miał przed sobą tylko Beniamina Jastrzębowskiego, bramkarza Przyszłości. 3 minuty później z gola mógł się cieszyć Kamil Nowakowski, ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę wprost w ręce Jastrzębowskiego. Te akcje podrażniły miejscowych, którzy w 55. minucie powinni zdobyć drugiego gola. Po akcji Benauera w idealnej sytuacji znalazł się Mateusz Sosna, ale mając przed sobą tylko bramkarza Polonii, posłał piłkę wysoko nad bramką. Gra nabierała rumieńców, a kolejne okazje mieli: pod bramką Przyszłości Grabiec, a w polu karnym Polonii Benauer. Obaj jednak minimalnie pudłowali.

Wreszcie w 64. minucie po centrze z prawej strony do piłki doszedł Kucharski, który głową nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Adama Hojki. W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła. Goście do końca próbowali, już bez tak dobrych okazji jak wcześniej, doprowadzić do wyrównania.

A w 86. minucie po raz kolejny dał znać o sobie Kucharski, który sprytnym strzałem ustalił wynik tego zaciętego spotkania. Spotkania, którego goście przy odrobinie szczęścia wcale nie musieli przegrać.

Przyszłość: Jastrzębowski, Benauer, Buko (60. Białas), Janeta (88. Prusowski), Kucharski, Pietrasz, Pucka, Sosna (73. Kubica), Szkatuła, Szymiczek, Wojtala. Trener Tomasz Sosna.

Polonia: A. Hojka, Grabiec, Grodzki, Kowol, Kuźdub, Nowakowski, Pietrzak, Piprek (75. Karol Szkatuła), Poterała, Kamil Szkatuła, Ł. Szkatuła. Trener Janusz Należyty.

Przyszłość Rogów - Polonia Łaziska 3:1 (1:1)

Bramki: Kucharski (8.), (64.), (86.) - Grodzki (14.)