Inauguracja III edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej

09.11.2016 14:23 | 0 komentarzy | kozz

W hali sportowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach, nastąpiła inauguracja III edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej pod Patronatem Starosty Raciborskiego.

Pompa Team. Lider po dwóch kolejkach

W tym sezonie do rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn. Oficjalne rozpoczęcie ligi poprzedziło wystąpienie Dyrekcji MOW, organizatora, oraz sędziego głównego Adama Pielczyka, którzy przypomnieli o przestrzeganiu zasad sportowej rywalizacji i grze w duchu „fair play”. W pierwszym meczu drużyna Pompa Team pewnie pokonała Odrę Racibórz. Na uwagę zasługuje fakt, iż na boisku pojawiła się pierwsza dziewczyna w historii RALPNP.

Drugi pojedynek to rywalizacja drużyn debiutujących w lidze. Dziki pomimo, że są drużyną posiadającą najmłodszych zawodników w rozgrywkach, dzielnie dotrzymywały kroku Fc Inżynierom.

Trzecie spotkanie śmiało można uznać za jedno z lepszych w całej historii ligi. Mecz był zacięty, obfitujący w wiele składnych i efektownych akcji. Wynik pozostawał niewiadomą do ostatnich sekund a sprawiedliwym rozstrzygnięciem starcia był remis.

Ostatnia potyczka to mecz walki a zarazem brzydkich fauli oraz kłótni. Pomimo, iż padło aż dziesięć bramek, to oby jak najmniej takich spotkań w lidze.

Podziękowania za sędziowanie I kolejki dla Adama Pielczyka i Adama Przybyły oraz sędziów stolikowych - wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach.

Wyniki I kolejki:

Odra Racibórz - Pompa Team 1:6

Dziki - Fc Inżyniery 1:4

Malinowe Nosy - Czarne Koszule 7:7

Kuźnia Team – Korki 7:3

Tabela po I kolejce:

Msc. Drużyna Ilość punktów Bramki (różnica)

II kolejka 03.11.2016 r.

Trzy pierwsze mecze zakończyły się wysokimi wygranymi ekip Ogrów, Ekipy Z Przypadku oraz Malinowych Nosów. Dziki jako drużyna debiutująca w lidze dopiero zbiera doświadczenie. Czarne Koszule, w porównaniu z pierwszą kolejką, przyjechały w osłabionym składzie, co przeniosło się na ich wynik. Korki pomimo walki i chęci musiały uznać wyższość lepiej dysponowanego w tym dniu przeciwnika. Czwarte spotkanie zakończyło się wygraną drużyny Fc Inżyniery. Gospodarze pomimo tego, iż po pierwszej połowie prowadzili 5:0, po przerwie musieli odpierać ataki dzielnie grającej Odry Racibórz. Ostatni mecz zapowiadał się interesująco. Spotkały się drużyny, które w pierwszej kolejce zaprezentowały się bardzo dobrze. Pierwsza połowa potwierdziła przypuszczenia, widowisko stało na wysokim poziomie. Po przerwie, gdy drużyna Kuźnia Team, objęła trzy bramkowe prowadzenie (7:4), kapitan Pompy Team zgłosił sędziemu i organizatorowi skargę na grę zawodnika nieuprawnionego w drużynie przeciwnej. Po sprawdzeniu tej informacji okazało się, iż w drugiej połowie w Kuźnia Team pojawił się zawodnik, który nie został wpisany do protokołu meczowego. Zgodnie z regulaminem ligi rozdział VI punkt 3, który brzmi: „Pod karą walkoweru niedopuszczalny jest udział w meczu osoby nie wpisanej i/lub nie podpisanej na protokole z meczu”, wynik spotkania został zweryfikowany jako walkower na korzyść Pompa Team.