Piątek, 2 grudnia 2022

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Pracownicy EKO-OKIEN pobiegli z wąsem

18.11.2016 14:12 | 0 komentarzy | kozz

Grupa biegaczy EKO-OKNA Runners rośnie w siłę. W miniony weekend sześciu przedstawicieli reprezentowało firmę z Kornic we wrocławskim biegu niepodległościowym z wąsem, pokonując 10 km. Wytrawniejsi biegacze wybrali się jeszcze do Krakowa i Jastrzębia-Zdroju, gdzie zmierzyli się z podobnym dystansem. 

Pracownicy EKO-OKIEN pobiegli z wąsem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

EKO-OKNA Runners to grupa zawodników-amatorów, których łączy nie tylko wspólna pasja do biegania, ale też praca w kornickiej fabryce stolarki okiennej. Na co dzień pracują na różnych działach i nie zawsze mają możliwość spotkania się na terenie zakładu. Inaczej jest w weekendy. Wybierają imprezy sportowe, na których mogą sprawdzić swoje umiejętności, pokonać rekordy życiowe, poczuć ducha rywalizacji, a przede wszystkim dobrze się pobawić.

Jednym z przedsięwzięć, w których startowali przedstawiciele grupy EKO-OKNA Runners był Bieg Niepodległości z Wąsem, który odbył się we Wrocławiu, 11 listopada. Była to 4 edycja wydarzenia. Zawodnicy do pokonania mieli 2 pętle, łącznie 10 km ulicami Wielkiej Wyspy ze startem i metą na Stadionie Olimpijskim. Na uczestników, którzy ukończyli „dziesiątkę” w przewidywanym czasie czekały pamiątkowe medale oraz tytułowy wąs.

- Zawody mogę zaliczyć do udanych. Było dość zimno, lecz w czasie biegu to nie przeszkadzało. Trasa była kreta, trochę błota i dużo liści. Dystans był dobrze oznakowany, dzięki czemu każdy wiedział gdzie ma biec. Na początku wyścigu było trochę ciasno i to nieco spowalniało start, ale już po pierwszym kilometrze towarzystwo się rozproszyło i w konsekwencji zająłem 66 miejsce z czasem 43:19. Jestem zadowolony z rezultatu, chociaż wiem, że stać mnie na więcej - komentuje Piotr Gucik z firmy EKO-OKNA S.A. - Był to mój pierwszy bieg na 10 km, wcześniej startowałam w półmaratonie. Trasa nie była zbyt wymagająca, ale trzeba było uważać, bo miejscami nawierzchnia była śliska. Czas jaki uzyskałam to 1:02. Wynik może nie jest rekordowy, ale dla mnie, to kolejne pomyślnie zaliczone zawody biegowe, które motywują do następnych startów - przyznaje z kolei Agata Winczura z firmy EKO- OKNA S.A.

Bardziej doświadczeni biegacze zaliczyli jeszcze inne zawody, na dystansie 11 km. Dwóch zawodników startowało w krakowskim Biegu Niepodległości. Damian Kołodziejczyk uzyskał czas 50:03, zajmując 180 miejsce w kat. open na około 3 tys. uczestników. Kamil Wollny uzyskał czas 49:53 min. łamiąc granice 50 min i tym samym zajął 169 miejsce w kat. open. Zarówno Damian, jak i Kamil zrobili swoje nowe życiówki na 11 km. Dodatkowo Kamil Wollny wystartował jeszcze w Jastrzębiu-Zdroju w Silesia Run - Niepodległościowej 10-tce. - Wybiegałem swój nowy rekord życiowy 43:47! Było bardzo zimno. Na miejscu dowiedziałem się, że jest rywalizacja firm. W przyszłym roku stawimy się całą naszą grupą i damy z siebie wszystko, aby najwyższe laury trafiły do naszego teamu - zapowiada Kamil Wollny z firmy EKO-OKNA S.A.

***

TEKST: Justyna Korzeniak/Adventure Media

ZDJĘCIA: Archiwum pracowników EKO-OKIEN