Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

TS ROW Rybnik zadebiutował w futsalowej ekstralidze

21.11.2016 11:20 | 0 komentarzy | pm

Pierwszy mecz piłkarki z Rybnika rozegrały w Krakowie. 

TS ROW Rybnik zadebiutował w futsalowej ekstralidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym jak piłkarki TS ROW Rybnik zakończyły rozgrywki na trawie, przyszedł czas na zmagania w futsalu. Rybnicka drużyna wystartowała w barażu o awans do ekstraligi i awans ten udało się wywalczyć. Rybnicka drużyna trafiła do grupy Południe, w której rywalizować będzie z ekipami: Rolnik Głogówek, Gol Częstochowa, AZS UŚ Katowice, Lex Kancelaria Słomniki i AZS UJ Kraków. I to właśnie ta ostatnie drużyna była pierwszym rywalem TS ROW.
Mecz ostatecznie zakończył się minimalnym zwycięstwem krakowianek 1:0. Ale zawodniczki z Rybnika zaprezentowały się z dobrej strony. – W pierwszym meczu, rozpoczynającym nasze zmagania w lidze futsalu, przyszło nam się zmierzyć z jedną z najsilniejszych drużyn futsalowych jakim jest UJ Kraków. Na mecz wyszłyśmy bardzo zmobilizowane i cel był jeden: dać z siebie wszystko na parkiecie. Uważam, że w pełni go zrealizowałyśmy. Mimo wszystko pozostaje mały niedosyt, ponieważ miałyśmy kilka dobrych sytuacji i mogłyśmy strzelić bramkę wyrównującą, jednak nie udało się. Pomimo przegranej nie zeszłyśmy do szatni z opuszczona głową i nie czułyśmy się przegrane – powiedziała po meczu Agata Sobkowicz, zawodniczka TS ROW Rybnik.
MVP spotkania została wybrana Justyna Maziarz, autorka jedynej bramki. Drugi mecz rybnicka drużyna rozegra w sobotę, 26 listopada w Głogówku z miejscowym Rolnikiem.

AZS UJ Kraków – TS ROW Rybnik 1:0
Bramka
: Justyna Maziarz (16.)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Magdalena Wójcik, Dominika Sykorova, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Edyta Botor, Maria Mihaladova, Marta Kamińska, Anna Konkol, Aleksandra Lizoń, Dorota Młynarczyk, Angelika Tlałka.

AZS UJ: Karolina Klabis, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Magdalena Knysak, Ewelina Bolko, Magdalena Gozdecka, Justyna Maziarz, Agnieszka Bryzek, Karolina Dul, Anna Zapała.

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1. AP GOL Częstochowa135-3
2. Rolnik B.Głogówek133-2
3.KU AZS UJ Kraków131-0
4.LEX Kancelaria Słomniki102-3
5.TS ROW Rybnik100-1
6.KU AZS Uniwersytetu Śląskiego103-5